kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tradicinė Derliaus šventė Mickūnuose

Tradiciškai po derliaus nuėmimo, ateina laikas derliaus šventei. Derliaus šventė kiekvienam ūkininkui yra viena gražiausių dienų, tai džiaugsmo ir poilsio laikas po sunkaus ir varginančio darbo.


Rugsėjo 15 d., šeštadienį, Mickūnuose jau devintą kartą vyko Derliaus šventė, kurios metu buvo pagerbti Mickūnų seniūnijos ūkininkų šių metų darbai. Tradicinė Derliaus šventė prasidėjo nuo bendros maldos. Mickūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, kurias celebravo kunigas klebonas Valdemar Ulčukevič. Per šv. Mišias tikintieji dėkojo už šių metų derlių. Prie altoriaus buvo atneštos dovanos: duona, vaisiai, daržovės ir gėlės. Tokiu būdu seniūnijos gyventojai norėjo atšvęsti sezoninių darbų laukuose, soduose ir daržuose pabaigą ir padėkoti aukščiausiajam už puikų šiųmetį derlių, o ūkininkams už dideles pastangas ir gerą darbą, nepaisant daugelio sunkumų ir problemų.

Po šv. Mišių šalia Mickūnų bendruomenės centro vyko šventinis koncertas. Į šventę atvyko daug Mickūnų gyventojų bei svečių: LR Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono tarybos narys Leonard Tomaševič, Mickūnų seniūnijos seniūnė Renata Mickevič, parapijos klebonas Valdemar Ulčukevič, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec, Mickūnų gimnazijos direktorė Malgožata Radzevič, Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus pirmininko pavaduotoja, Mickūnų lopšelio-darželio direktorė Božena Stelmakova, Mickūnų bendruomenės pirmininkė Eva Kanaškova, jaunimo bendruomenės „MJB“ pirmininkė Česlova Zadranovič, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro padalinių administratoriai ir darbuotojai bei kiti garbūs svečiai.

Visus svečius pasveikinęs LR Seimo narys Česlav Olševski, padėkojo klebonui Valdemarui Ulčukevičiui už aukotas šv. Mišias ir už gilų bei jaudinantį pamokslą. Taip pat LLRA-KŠS pirmininko, Europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio ir visų LLRA-KŠS LR Seime esančių partijos narių vardu susirinkusiems perdavė nuoširdžius sveikinimus ir padėkos žodžius už sunkų darbą.

Renginio metu buvo apdovanoti geriausi Mickūnų seniūnijos ūkininkai. Šiais metais jais tapo: Česlav Avdej, Jan Butkevič ir Karol Balcevič. Mickūnų seniūnijos seniūnė įteikė diplomus ir dovanas. Derliaus šventės metu buvo išrinkta gražiausia sodyba. Prizus gavo: Marian ir Helena Rudol iš Mickūnų, Kazimiež ir Gražina Rudol iš Skaistenių, Dariuš ir Renata Bužinskiai iš Vališkių kaimo bei Regina Sosnovska iš Galgių. Šventės metu buvo padėkota ir Danutai Giruc, Leokadijai Masalskai ir Leonardai Deinarovič už rūpinimąsi Vališkių kaime esančiu kryžiumi bei krikščioniškų tradicijų puoselėjimą.

Kolektyvo „Mickunianka“ dalyvis kartu su jauniausiomis kolektyvo dalyvėmis įteikė seniūnei Renatai Mickevič duonos kepalą, kuris buvo iškeptas iš Mickūnų seniūnijos laukuose šiemet išaugintų javų. Šia duona pasidalinta su šventės dalyviais.

Gausiai susirinkusi publika turėjo galimybę stebėti šventinį koncertą. Šio koncerto metu scenoje pasirodė dvejų Mickūnų lopšelių-darželių auklėtiniai. Gražiais kostiumais apsirengę vaikai dainavo, skaitė eilėraščius, šoko. Jų pasirodymas sukėlė susižavėjimą ir nuoširdžias šypsenas žiūrovų veiduose. Taip pat scenoje pasirodė Mickūnų gimnazijos mokiniai. Jie atliko gražias dainas lenkų ir anglų kalbomis. Publikai pristatė klasikinių ir šiuolaikinių šokių rinkinį.

Į Derliaus šventę Mickūnuose atvyko Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijos mokiniai. Evelina padainavo gražią dainą „Rzeka marzeń“ (liet. Svajonių upė), o Serafin Tomaševič atliko kūrinį „Vokalizacija“ grodamas muzikos instrumentu birbyne.

Žiūrovai garsiais plojimais pasveikino svečius iš Vilniaus. Į Derliaus šventę Mickūnuose pirmą kartą atvyko vokalinis ansamblis „Cztery Plus“. Šį ansamblį sudaro trys broliai ir sesuo Gancevskiai: Evelina, Augustyn, Robert ir Daniel. Ansamblis ne kartą dalyvavo festivalyje „Šloviname, Tave, Viešpatie“, buvo apdovanotas konkurse „Do słów Osieckiej” (liet. „Osieckos žodžiams“), dalyvavo Vilniaus krašto muzikantų festivalyje. Visada noriai koncertuoja derliaus šventėse, Užgavėnėse ir kitose regioninėse šventėse. Grupė atliko kelias dainas lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

Visi buvo sužavėti grupės „Instrumentów prawie symfonicznych“ pasirodymu. Grupė debiutavo koncerte, kuris buvo organizuotas Mickūnuose Šv. Marijos ėmimo į dangų šventės metu. Derliaus šventėje grupė dalyvavo pirmą kartą. Šią grupę sudaro: solistas Dmitrij Kudrin, perkusija – Franke Grochiacki ir gitara – Valdemar Cveloj. Taip pat savo muzikiniu talentu visus sužavėjo du akordeonistai – broliai Dariuš ir Kšyštof Burbo.

Derliaus šventės meninė dalis baigėsi naujai įkurto liaudies ansamblio „Mickunianka“, kurio vadovė yra Halina Tomaševič, pasirodymu.

Tuo metu, kai artistai demonstravo savo talentus scenoje, Derliaus šventės dalyviai galėjo grožėtis liaudies meistrų derbiniais, o išalkę – vaišintis skaniais valgiais ir saldumynais. Koncerto metu taip pat vyko šventinė loterija. Nebuvo pamiršti ir jauniausi Derliaus šventės dalyviai. Juos linksmino animatoriai, buvo suorganizuoti įvairūs žaidimai, vyko piešimai ant vaikų veidų.

Mickūnų Derliaus šventės organizatoriai – Mickūnų seniūnija ir Mickūnų bendruomenės centras. Derliaus šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja už finansinę pagalbą Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus skyriui, Vilniaus rajono savivaldybei bei Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centrui.

 
     
     
     
     
     
     
     
     

 

Andžej Aškelovič
Foto: Aliona Vengrovska

 

 

Shadow up