kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinis projektas „Puoselėdami tradicijas – mokomės tolerancijos“

Birželio 11 – 17 d. Lenkijos Žešuvo mieste vyko dviejų jaunimo grupių – Lietuvos Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos ir Lenkijos Dembicos moksleivių susitikimas, kurį organizavo Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas. Pagrindinis projekto tikslas – užmegzti tarpkultūrinį dialogą, ugdyti jaunimo žinias apie kultūrų ir užsienio kalbų įvairovę, pažinti partnerių šalių istoriją,  kultūrą ir tradicijas, išmokti tolerantiškumo.


Pirmą dieną mainų dalyvius ir jų vadovus – Sabiną Gvozdovič, Jūratę Krylovičienę (Lietuvos grupės vadoves), Veslav‘ą Viktor‘ą (Lenkijos grupės vadovą) bei projekto koordinatorę Veslavą Turovską pasveikino Opolio vaivadijos savanorių darbo būrio komendantas (OHP) Ježi Cipr, Žešuvo Edukacijos ir darbo jaunimo centro direktorė Boguslava Gubernat bei Dembicos HP komendantė Agneška Panek.

Visą savaitę vyko įvairūs užsiėmimai – projekto dalyviai mokėsi lietuvių kalbos, dekupažo, liaudies šokių, lankėsi etnografiniame muziejuje, piešė ant marškinėlių, vyko seminarai. Užsiėmimus praturtino dvišalė edukacija – kiekvieną vakarą jaunimas dalinosi dienos įspūdžiais, diskutavo, žaidė žaidimus, dainavo.

OHP vaivadijos komendanto Jež‘io Cipr‘o kvietimu projekto dalyviai lankėsi vyriausioje būstinėje (Urząd Marszałkowski), kur jaunimą pasveikino Pakarpatės vaivadijos valdybos  narys Piotr Pilch.

Birželio 16 d. vyko baigiamasis renginys „Lenkijos – Lietuvos paroda“, kurioje projekto dalyviai pristatė savo šalies ir regiono kultūros tradicijas. Į šventę atvyko vyriausias darbo inspektorius Veslav Lyšček, garbūs svečiai, žiniasklaidos, baleto mokyklos atstovai, susirinko miesto bendruomenė, kurią linksmino dainų ir šokių ansamblis „Wójta Tycznera”.

Džiugu, kad dalyvaudami šiame projekte mokiniai gali ne tik sužinoti, pamatyti, bet ir dalintis patirtimi su bendraamžiais iš kitų šalių. Tik mokydamiesi vieni iš kitų bei pažindami vieni kitus, jauni žmonės gali geriau pažinti ne tik kitas kultūras, bet ir save – tapti tolerantiški bei draugiški aplinkiniams. 

                                                                  Projekto vadovės Sabina Gvozdovič ir Jūratė Krylovičienė 

    

 

Shadow up