kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mano karjera – mano ateitis

2015 metų sausio 12-16 dienomis Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko tarptautinio  Nordplus Junior projekto „My Career - My Future“ (Mano Karjera-Mano ateitis) klasių mainai, kuriiuose dalyvavo I-II G klasių mokiniai  iš Lietuvos ir Latvijos. Šio projekto koordinatorės - anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Projekto tikslai – susipažinti su kolegijomis ir universitetais Lietuvoje ir Latvijoje, sužinoti apie galimybes studijuoti ir dirbti užsienyje, įtvirtinti anglų kalbos žinias.


Pirmąją projekto dieną projekto dalyviai pabuvojo lietuvių kalbos ir matematikos pamokose, susipažino su Nemenčine ir jos apylinkėmis. Vakarą praleidome kartu žaisdami angliškus žaidimus ir bendraudami.

Antrąją projekto dieną mokiniai pristatinėjo skaidres apie savo šalį, mokyklą, taip pat apie Saldus miestelį bei Nemenčinę. Po pristatymų kalbėjo mokyklos direktorius R. Sakalauskas ir vyko Sausio 13 dienai skirtas minėjimas. Mokiniai noriai atliko suplanuotas užduotis apie populiariausias profesijas ir mokymosi įstaigas gimtosiose šalyse. Po pietų išvykome į pažintinę ekskursiją į VGTU (Vilniaus Gedimino technikos universitetą). VGTU dėstytojai supažindino mus su universitetu, studijų programomis, Erasmus+ projektais, studentų veikla bei naujausiomis technologijomis, aprodė laboratorijas ir auditorijas.

Naują dieną mes pradėjome sporto salėje. Lietuviai su latviais varžėsi įvairiausiose estafetėse, krepšinyje bei futbole. Po sporto varžybų visi susirinko aktų salėje, kur mokiniai buvo padalyti į grupes ir kiekviena grupė gavo skirtingas užduotis, susijusias su profesijomis. Mokiniai intensyviai ir drąsiai dirbo grupėse ir pristatinėjo savo darbus. Po visų darbų išvykome į Ignaliną susipažinti su įvairiomis šakočių rūšimis. Taip pat pagaminome ir savo šakotį, kurį parsivežėm į mokyklą. Esame labai dėkingi UAB „Vilnika“ vadovei ir darbuotojams, kurie mielai aprodė savo įmonę, papasakojo apie gamybos procesą  ir įmonės veiklą Lietuvoje ir užsienyje. 

Paskutinę projekto dieną mokiniai gamino tradicinį patiekalą – cepelinus. Procesas buvo ilgas, nes mokiniai skuto bulves, jas tarkavo, spaudė, paruošė mėsą, o galiausiai sulipdė didžkukulį. Desertui mokiniai skanavo šokoladą, kurį  gaminti į gimnaziją atvyko šokolado meistras Algimantas Jablonskas. Jis mums pravedė tikro šokolado gaminimo šou. Mes turėjome galimybę pasigaminti savo saldumynų ir jais pasimėgauti. 

Labai džiaugiamės Nordplus Junior programos suteikta galimybe mokytis netradiciniu metodu, susipažinti su kolegijomis bei universitetais, įtvirtinti anglų kalbos žinias, susirasti naujų draugų. Laukiame pavasario, kai vyksime į Latviją aplankyti savo naujų draugų.

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas Nordplus Junior projektas “My Career - My Future” 


Straipsnio autorės, partnerystės projekto dalyvės:
IG kl. Mokinės Gabija Lupeikaitė ir Sigita Ruseckaitė
Projekto koordinatorės:
anglų kalb. mokytojos metodininkės 
Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė

Shadow up