kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Karantino metu kviečiame aplankyti virtualias Vilniaus rajono muziejų parodas

Pastarosiomis savaitėmis visi esame priversti vėl grįžti prie karantino režimo. Tačiau nepaisant to, kad šiuo metu daugiau laiko praleidžiame namuose, turime daug virtualių galimybių pasižvalgyti, pasidomėti ir pasisemti teigiamų įspūdžių. Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčia ir Vilniaus krašto etnografinis muziejus paruošė Jums dvi originalias parodas, sudominsiančias istorijos ir meno mylėtojus.


Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčia kviečia ne tik nuolatinius lankytojus, bet ir visus senų nuotraukų mylėtojus, nuotoliniu būdu susipažinti su seklyčioje veikiančia paroda „Vilniaus krašto kultūra senoje nuotraukoje“. Įvairaus turinio, mėgėjiškos ir profesionalių fotografų nuotraukos, atpasakoja šeimos, kaimų ir miestelių istorijas, kaimo bendruomenių sueigas, draugų laisvalaikį, liaudies kapelijų sudėtį, chorų koncertinį gyvenimą, kunigų tarnystės geografiją, krašto gamtovaizdį bei medinę architektūrą, po vienu stogu vykstantį šeimų gyvenimą.

Paroda fiksuoja krašto gyvenimą nuo 1908 m. Nuotraukų kopijas iš privačių albumų ir kolekcijų sudaro virš 200 nuotraukų kolekcija, kuri nuolatos pasipildo ne tik skaičiumi, bet ir geografija. Nemažai nuotraukų grįžta iš svetimų kraštų, kur ne savo valia kadaise išvyko krašto gyventojai. JAV, Argentinoje, Lenkijoje, Ukrainoje gyvenantys tautiečiai mielai pasidalija nuotraukomis ir kitais svarbiais dokumentais ir taip pat patys ieško savo šaknų mūsuose.

Kas savaitę paroda bus papildoma naujomis nuotraukomis. Parodos nuotraukas galite pamatyti čia. 

Apsilankę Vilniaus krašto etnografinio muziejaus Facebook paskyroje, pamatysite virtualų turą po Vilniaus krašto menininkės Irenos Fedorovič personalinę tapybos parodą, kuri veikia muziejuje š. m. lapkričio 6-29 dienomis. Parodos darbus kviečiame apžiūrėti čia.


Asociatyvi nuotr. pixabay.com 

 

Shadow up