kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinis jaunųjų dainininkų konkursas „Pavasario vyturiai“

Birželio 5 d. nuotoliniu būdu vyko Tarptautinis jaunųjų dainininkų konkursas „Pavasario vyturiai“. Konkursą rengė Vilniaus r. Pagirių meno mokykla.


Nors šiemet visus palietusios pandemijos sąlygomis patyrėme įvairių išbandymų ir suvaržymų, tačiau sykiu ir atradome naujų saviraiškos galimybių. Konkursams persikėlus į interneto erdves, prasiplėtė ir jų dalyvių ratas. Ne išimtis ir mūsų konkursas, šį sykį sulaukęs gausaus būrio dalyvių ir iš Lietuvos, ir iš kitų šalių: Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, JAV. Labai džiaugiamės, kad tiek talentingų, dainavimo menui atsidavusių jaunųjų vokalistų atsiliepė į mūsų kvietimą. Nuoširdžiai dėkojame jų mokytojams bei koncertmeisteriams, kuriems teko didelis iššūkis prisitaikyti prie neįprastų ir sudėtingų aplinkybių. Ypatingą padėką reiškiame mūsų garbingajai vertinimo komisijai: prof. Astai Krikščiūnaitei, maestro Vytautui Lukočiui ir operos solistui Edmundui Seiliui – už jų paaukotą konkursui laiką, už kantrybę ir geranorišką dalyvių vertinimą.

Dalyviai varžėsi penkiose amžiaus kategorijose: A (7-10 m.), B (11-13 m.), C (14-16 m.), D (17-19 m.) – muzikos ir meno mokyklų mokiniai, E (konservatorijų moksleiviai).

Konkurse skambėjo lietuvių, latvių, lenkų, baltarusių, ukrainiečių, rusų liaudies autentinės, harmonizuotos ir kompozitorių originalios dainos, senovinės ir klasikinės arijos, šiuolaikinių kompozitorių kūriniai. Ypatingai visus sužavėjo solistė iš JAV Aida Skaraitė – D kategorija, kuri savo krištoliniu balsu ir nuoširdžiu, lanksčiu dainavimu, sceniniu žavesiu pakerėjo visų klausytojų ir žiūrovų širdis, virtuoziškai atlikdama Johann Strauss II Mein Herr Marquis bei pelnydama konkurso Grand Prix.

Komisija tikrai buvo visiems labai dosni ir skyrė daug prizinių vietų.

Vertinimo komisijos nariai nuoširdžiai sveikino visus dalyvius, mokytojus ir koncertmeisterius, įdėjusius daug darbo besiruošiant konkursui. „Laimėjote visi, nes tokiu nepaprastu metu radote jėgų ir motyvacijos eiti pirmyn, dalyvauti konkurse. Svarbu ne laimėta vieta, bet tai, kad jūs dainuotumėte širdimi. Dainuokite, dovanokite visiems džiaugsmą, geros jums vasaros“, – jaunaisiais dainininkais džiaugėsi vertinimo komisijos nariai.

„Teskraidina jus „Pavasario vyturiai“ link šviesios svajonės išsipildymo! Iki kitų susitikimų konkurse!“, – visiems dalyviams dėkojo ir linkėjo konkurso organizatoriai.

 

Pagirių meno mokykla

Shadow up