kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





.
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Medininkų, Mostiškių ir Rukainių vaikų darželiai tapo jaukiais namais

Besirūpinant ateinančios kartos ateitimi praėjusių metų vasarą Vilniaus rajono teritorijoje pradėti kai kurių priešmokyklinio ugdymo įstaigų pastatų renovacijos darbai. Darželis, tai vieta, kurioje vaikai praleidžia didžiąją dienos dalį, todėl visi tėvai nori, kad jų atžalos augtų ir mokytųsi tvarkingoje, saugioje ir viskuo aprūpintoje aplinkoje.


Š. m. sausio 12 d. į atnaujintą pastatą darželinukus kvietė Medininkų mokykla – darželis. Nuo šiol renovuotas pastatas bus ne tik mielesnis akiai iš išorės, tačiau ir kur kas šiltesnis viduje, nes projekto įgyvendinimo metu pakeista stogo danga, apšiltintos sienos, pakeista grindų danga. Taip pat įrengtos vandentiekio ir geoterminio šildymo sistemos. Atliekant modernizacijos darbus savivaldybė prisideda prie visuomeninės paskirties pastatų modernizavimo ir energijos suvartojimo sąnaudų sumažinimo. Projekto vertė – 600 tūkst. litų (apie 174 tūkst. eurų). Vilniaus rajono savivaldybės įnašas –150 tūkst. Lt (apie 43,5 tūkst. eurų).

  Medininkų mokykla – darželis  

Dar prieš naujuosius metus neatpažįstamai pasikeitė Mostiškių vaikų darželis. Įgyvendinus „Vilniaus rajono Mostiškių vaikų darželio pastato renovavimas“ projektą, darželis tapo modernia ir patrauklia ugdymo įstaiga, kurioje jauku jos lankytojams ir darbuotojams. Pagrindinis projekto tikslas – sumažinti pastato energetinių resursų naudojimą, tad buvo apšiltintos sienos, pakeista stogo danga ir grindų danga. Taip pat įrengtos vandentiekio, geoterminio šildymo ir vedinimo sistemos. Dabar darželį lankantys vaikai, dirbančios auklėtojos džiaugiasi šiltomis patalpomis bei užtikrintomis komforto sąlygomis. Mažųjų darželio lankytojų džiaugsmui už projekto lėšas prie ugdymo įstaigos įrengta vaikų žaidimų aikštelė, kurioje vaikai gali saugiai leisti laiką.

  Mostiškių vaikų darželis  

Bendra projekto vertė siekia apie 1 mln. litų (apie 290 tūkst. eurų). Iš jų parama iš Klimato kaitos specialiosios programos – 500 tūkst. litų,  savivaldybės prisidėjimas – 500 tūkst. litų.

Modernizacijos darbų 2014 metais sulaukė ir dar viena priešmokyklinio ugdymo įstaiga – tai Rukainių darželis. Po renovacijos pagerėjo estetinis pastato vaizdas, patalpose tapo šilčiau ir jaukiau. Įgyvendinant projektą darželyje pakeista stogo danga, apšiltintos ir atnaujintos pastato sienos, įrengta geoterminio šildymo sistema, taip pat atlikti elektros instaliacijos darbai, nutiesta vandentiekio ir nuotekų sistema, įrengta vėdinimo sistema, atnaujinta darželio virtuvė. Pagražėjusiu ugdymo įstaigos pastatu džiaugiasi ir vaikai, ir darbuotojai, ir tėvai. Projekto įgyvendinimui skirta 800 tūkst. litų, iš kurių – 430 tūkst. Lt – Klimato kaitos specialiosios programos lėšos,  370 tūkst. Lt – savivaldybės indėlis.

  Rukainių darželis  

Dar balandžio mėnesį Rukainių darželio teritorijoje sumontuota spalvinga žaidimų aikštelė – svarbi vieta kiekvieno vaiko gyvenime, nes ten mažieji susitinka su bendraamžiais, ugdo socialinius įgūdžius, lavina fantaziją.

Įgyvendinus minėtus projektus bus padidintas energinis efektyvumas, užtikrintas efektyvus gamtos išteklių naudojimas ir gerokai sumažintos finansinės išlaidos pastatų šildymui.

Shadow up