kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybėje svečiavosi mokiniai iš Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos

Vakar, lapkričio 22 d., Vilniaus rajono savivaldybėje svečiavosi ir su Savivaldybės veikla susipažino Ugdymo plėtotės centro drauge su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais įgyvendinamo projekto „Pažink valstybę“ dalyviai – Vilniaus rajono Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos mokiniai.


Projekto „Pažink valstybę“ tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus. Geriausias būdas jauniesiems smalsuoliams pažinti viešojo gyvenimo sritis – atvykti į viešojo sektoriaus institucijas bei iš arčiau susipažinti su vykdoma veikla bei funkcijomis, drauge apsvarstyti jų kompetencijai priskiriamų klausimų sprendimo galimybes.

Sudervės pagrindinės mokyklos moksleivius, lydimus lietuvių kalbos mokytojos bei lietuvių kalbos būrelio vadovės Vitos Burzdžiuvienės, Savivaldybėje pasitiko bei Savivaldybės funkcijas ir veiklą pristatė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo bei Žemės ūkio specialistės Danuta Gotovecka bei Helena Varnienė. Susitikime taip pat dalyvavo bei savo įžvalgomis apie gamtosaugą dalijosi draugijos „Žaliuojanti Vilnija“ vadovas Antanas Stackevičius. 

Atvykusius projekto dalyvius pasitikusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst  papasakojo apie Savivaldybės funkcijas bei vykdomą veiklą. „Kviečiu Jus visus dar kartą atvykti į Savivaldybę, kur ne tik plačiau papasakosime apie vykdomą veiklą, atskirų skyrių funkcijas, bet ir aprodysime Savivaldybės patalpas. Džiaugiuosi ir dėkoju Jums už Jūsų aktyvumą bei žingeidumą. Esame rajoninė Savivaldybė, todėl mums labai svarbu rūpintis mus supančiu gamtos grožiu, puoselėti aplinką, kurioje gyvename. Rajonui reikia daug puikių savo srities specialistų. Džiaugiuosi, kad šiandien turime galimybę keliauti, mokytis ir dirbti visose pasaulio šalyse, tačiau labai viliuosi, kad įgiję aukštąjį išsilavinimą, nepamiršite Vilniaus rajono, savo gimtojo krašto, gyvensite ir savo ateitį kursite būtent čia“, – susirinkusiems mokiniams kalbėjo merė.

Pasak atvykusios mokyklos bendruomenes, mintis dalyvauti projekte kilo susipažinus su projekto aktualumu bei patrauklumu. „Kadangi mokomės gražioje vietovėje, nusprendėme dalyvauti ir savo mokyklos sklype susikasti lysves, pagražinti aplinką, pasodinti gėlyčių. Tokiu būdu ne tik mokyklos, bet ir Sudervės gyvenvietės bendruomenei išsaugosime esantį gamtos grožį bei žavesį, paskatinsime rūpintis savo aplinka, būti naudingiems visuomenei ir valstybei“, – pagrindinę projekto mintį pristatė atvykusi mokyklos bendruomenė. Mokytoja savo ir mokinių vardu nuoširdžiai padėko Savivaldybės merei už šiltą ir gražų priėmimą bei saldžias dovaneles. „Labai džiaugiamės, kad taip rimtai priimat mus, mokinius ir nuoširdžiai dėkojame, kad radote laiko su mumis susitikti. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad taip šiltai bendraujate, nepriklausomai nuo užimamų aukštų pareigų“, – už skirtą susitikimui laiką, savo ir mokinių vardu, padėkojo atvykusi mokytoja.

 

Shadow up