kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės Taryba patvirtino nekilnojamojo turto mokesčių tarifus 2019 metams

Vilniaus rajono savivaldybės taryba gegužės 25 dieną patvirtino Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje 2019 metais galiosiančius nekilnojamojo turto mokesčio tarifus.


Vilniaus rajone ir toliau bus taikomas 0,8 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui, išskyrus kultūros, mokslo ir sporto paskirtiems statinius bei nenaudojamus, apleistus, neprižiūrimus statinius.

Vilniaus rajono savivaldybė vertina verslininkų investicijų svarbą ir naujų perspektyvių idėjų į kultūros, sporto ir švietimo vystymą. 2014-2017 metais Avižienių, Gineitiškių ir Didžiosios Riešės kaimų verslininkai investavo į naujų sporto paskirties pastatų statybą bei buvo patvirtinti sporto paskirties statinių techniniai projektai Skaidiškių ir Kiemelių kaimuose. Investavimas į naujas perspektyvias idėjas užtikrina gyventojų aukštą švietimo, kultūros ir sporto paslaugų kokybę. Todėl, siekiant pritraukti daugiau investicijų bei užtikrinti mūsų rajono gyventojams sporto ir kultūros paslaugų kokybę, prieinamumą bei įvairovę, 2019 metams nustatytas mažesnis – 0,6 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas kultūros, mokslo ir sporto paskirties statiniams (patalpoms), esantiems Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje.

Taip pat džiaugiamasi, kad per pastarąjį dešimtmetį Vilniaus rajono savivaldybė įrengė 15 sporto aikštynų, kompleksiškai buvo tvarkomos Bezdonių, Zujūnų, Rakonių, Skaidiškių, Nemenčinės m., Juodšilių ir kt. gyvenvietės. Paskutinieji įvykdyti projektai – 2017 m. rugsėjo mėn. Nemenčinėje baigta įrengti Vilniaus rajono sporto mokyklos biatlono šaudykla, rekonstruotas Nemenčinės stadionas, sutvarkyta futbolo aikštė, tinklinio ir krepšinio aikštelės, lengvosios atletikos sektorius, bėgimo ir pėsčiųjų takai, žiūrovų tribūnos ir kiti elementai. Šie projektai finansuojami iš Vilniaus rajono savivaldybės ir valstybės biudžeto, ES fondų lėšų.

Išskyrus investicijų ir minėtų sričių vystymo, Vilniaus rajono teritorijoje vis dar yra daug apleistų patalpų bei pastatų, todėl didžiausias – 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas ir toliau bus taikomas nekilnojamiems turto objektams, kurie įtraukti į Vilniaus rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Nenaudojamų, apleistų arba neprižiūrimų patalpų ir statinių sąrašą. Tikimasi, kad didesnių mokesčių mokėjimas už apleistus pastatus skatins savininkus nebetinkamus eksploatuoti, apgriuvusius, avarinės būklės pastatus nugriauti arba svarstyti kitokius nekilnojamojo turto panaudojimo būdus. Pažymėtina, kad 2017 metais nekilnojamojo turto mokesčio surinkta 1 497 tūkst. Eur, t. y. 7,9 proc. daugiau negu 2016.

Shadow up