kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vykdyta prevencinė – antikorupcinė akcija

Pakiša – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas pasienio ar policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų jums palankų sprendimą. Pakiša laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai.


Trečiadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos vadas Aurelijus Kirilovas, VSAT Imuniteto valdybos Pirmojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tadeušas Ščerbo (Tadeuš Ščerbo), Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai Jolita Kuncaitienė ir Rolandas Meidus kartu su Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos atstovais surengė akciją, kurios metu vairuotojams dalino anonimines anketas bei lankstinukus su aktualia informacija apie korupcijos prevenciją.

Vykdant VSAT kovos su korupcija 2020-2022 m. programos įgyvendinimo priemonių planą, VSAT  ir policijos atstovai, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į vyraujančią korupciją ir užkirsti jai kelią, vairuotojams, įvažiuojantiems į Lietuvą ir išvykstantiems iš jos, Lavoriškių ir Medininkų pasienio kontrolės punktuose dalijo prevencinio pobūdžio lankstinukus, kalbėjo apie pakišą, pareigūnų papirkimą.

Abiejuose punktuose bendradarbiaujančių institucijų pareigūnai bendravo su vairuotojais, taip pat dalijo skrajutes „Kyšis išpurvina“. Per visą akcijos dieną VSAT pareigūnai ,,sustabdė” kelias dešimtis automobilių. Pasieniečiai vairuojantiems uždavė ne vieną klausimą apie korupciją, jos sampratą, o teisingai atsakiusiems atminimui įteikė atšvaitus, automobilio kvapus ,,Švarus sąžinės kvapas”.

Pasieniečiai visiems vairuotojams linkėjo ne tik saugaus kelio, bet ir netoleruoti kyšio davimo atvejų. Susidomėjusiems buvo išsamiai paaiškinta, kaip su korupcijos reiškiniais kovojama Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir policijoje, kokiu būdu galima prisidėti kiekvienam pilietiškam visuomenės nariui, norint įveikti šią korupcijos apraišką.

Pasieniečiai, surengę šią akciją, tikisi, kad tokiomis prevencinėmis priemonėmis visuomenės pakantumas pakišoms mažės ir vis daugiau žmonių bus sąmoningesni ir nepakantūs šiam neigiamam reiškiniui.

VSAT primena, kad neteisėto atlygio už suteiktas paslaugas siūlymas, žadėjimas ar davimas yra nusikalstamas. VSAT Vilniaus pasienio rinktinė nuosekliai įgyvendina antikorupcines priemones ir viena iš svarbiausių savo vertybių laiko darbuotojų sąžiningumą ir dorumą.Shadow up