kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bus modernizuojamas Vilniaus r. Valčiūnų vaikų lopšelis-darželis

Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau gražina ugdymo įstaigas jas renovuojant, modernizuojant ir atnaujinant. Netrukus startuos ir Vilniaus r. Valčiūnų vaikų lopšelio-darželio modernizavimas, kuriuo metu bus atlikti pastato išorės bei vidaus darbai.


Modernus darželis ir graži aplinka

Modernizuojant lopšelį-darželį bus didinamas saugumas ir pastato efektyvumas. Darbų metu bus atliktas stogo remontas, pastato cokolio ir pamatų šiltinimas, vandens vandentiekio ir nuotekų šalinimo, šildymo ir vėdinimo, elektrotechnikos modernizavimas, šilumos gamybos punkto, gaisrinės signalizacijos ir lietvamzdžių ir šviesduobių uždengimų įrengimas. Pastate taip pat planuojama įrengti sanitarinį mazgą, pritaikytą neįgaliesiems.

Taip pat bus pagražinta ir lopšelio-darželio lauko aplinka. Modernizuojant bus atlikta lauko laiptų apdaila, pakeisti pastato langai ir lauko durys, įrengtas pandusas ir turėklai, aptverta teritorija ir suremontuoti kiemo takai.

Vilniaus r. Valčiūnų vaikų lopšelio-darželio modernizavimo darbai kainuos apie 600 tūkst. Eur. Projektas vykdomas pagal Viešųjų pastatų efektyvumo didinimo programą.

Savivaldybė taip pat planuoja numatyti 2022 m. biudžete lėšų ir vidaus patalpų remonto darbams, kurie anksčiau projekte nebuvo numatyti. Kaip teigia Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus atstovai, buvo svarstoma, kad atliekant išorės darbus, kartu atlikti ir vidaus remontą. Tokiu būdu vienu metu planuojama atlikti visus reikalingus darbus, kad lopšelio-darželio auklėtinių ugdymas nebūtų ribojamas/stabdomas dėl vidaus remontų dar kartą.

Ugdymo iššūkiai dėl modernizavimo darbų

Darbus planuojama pradėti dviejų mėnesių bėgyje, o pabaigti per 1 metus, su galimybe pratęsti 3 mėnesiams. Atkreipiame tėvelių dėmesį, kad pastato modernizavimo metu ugdymas bus ribojamas arba nevyks, vaikai laikinai bus perkelti į kitas ugdymo įstaigas. Iš anksto atsiprašome dėl galimų nepatogumų.

Remontas planuojamas dviem etapais: iš pradžių bus atliekami išorės pastato apšiltinimo darbai, vėliau – darbai pastato viduje. Vykstant darbams vienoje pastato pusėje, vaikai bus perkelti į kitoje darželio pusėje esančias grupes. Dėl vaikų saugumo koridoriuje laikinai bus įrengta pertvara, tam, kad niekas negalėtų patekti į remontuojamas patalpas. Įėjimas į darželį bus toje pusėje, kurioje dirbs grupės.

Esant būtinumui (galimai vasarą) darželis gali būti uždarytas dėl vidaus patalpų remonto darbų.  

„Valčiūnų vaikų lopšelio-darželio laukia dideli darbai, o tėvelių, vaikučių bei lopšelio-darželio darbuotojų laukia tam tikri iššūkiai, laikini nepatogumai, neįprastos vaikučių lankymo bei darželio darbuotojų darbo sąlygos. Prašome tėvelių būti kantriems ir supratingiems. Neabejoju, kad po lopšelio-darželio remonto darbų, kartu su visa bendruomene džiaugsimės šviesiu, atnaujintu, moderniu, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančiu darželiu. Mes šito taip ilgai laukėme“, – į tėvelius kreipiasi Valčiūnų vaikų lopšelio–darželio direktorė Janina Kovger.

Dėl vyksiančių lopšelio-darželio modernizavimo darbų gali atsirasti keblumų dėl ugdymo. Todėl lopšelio-darželio direktorė prašo tėvelių atsižvelgti į šią padėtį ir esant šeimoje galimybėms, kurį laiką neleisti vaikučių į darželį. Tiems vaikams, kuriems bus labai reikalingas darželis, bus ieškoma galimybių lankyti aplink esančius darželius.

Apie remonto darbų eigą, lopšelio-darželio uždarymą, kitus darbo eigos pakeitimus Valčiūnų lopšelio-darželio tėvai bus informuoti remonto darbų eigoje.

Šiuo metu Vilniaus r. Valčiūnų vaikų lopšelį-darželį lanko 84 vaikai, iš jų 15 lopšelinukų ir 69 ikimokyklinukai.

 

 

Shadow up