kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. technologijų mokytojai dalijosi savo patirtimi

Paskutinę rudens dieną, lapkričio 30-ąją, Maišiagalos kunigaikščio Algirdo vidurinėje mokykloje įvyko rajono technologijų mokytojų metodinė diena. Čia susirinko Vilniaus rajono technologijų specialistai pasidalyti savo darbais ir patirtimi. Mokytojai buvo šiltai sutikti mokyklos administracijos bei kolegų. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinės technologijų mokytojas Petras Žygė surengė praktinį užsiėmimą „Kontūrinis kalinėjimas“, kurio metu pedagogai galėjo pasidaryti papuošalą. Antrasis tos pačios mokyklos technologijų mokytojos Audronės Vaitkevičienės praktinis užsiėmimas buvo skirtas žaislų siuvimui.


 

Pasibaigus praktiniams užsiėmimams, prasidėjo teorinis seminaras. Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinės mokyklos technologijų vyresnioji mokytoja Edita Verkovska pristatė savo pranešimą: „Lietuvių tautos papročių ir tradicijų pažinimas per projektinę veiklą – lietuvių kalbos ir technologijų pamokose“. Pranešėja pasakojimą iliustravo skaidrėmis apie šakočių kepimą, mokinių apsilankymą Nemenčinės etnografiniame muziejuje, vaizdžiai papasakojo apie lietuvių liaudies ornamentiką bei karpinius.

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos technologijų mokytojas Vytautas Arlauskas savo pranešimu „Lietuvių, lenkų ir technologijų projektas – pilietinė iniciatyva „Būk matomas“ priminė, kaip svarbu apsaugoti mokinius tamsiuoju paros metu ir pasidžiaugė  auklėtinių iniciatyva, gaminant atšvaitus sau ir draugams. Marijampolio Meilės Lukšienės vidurinės mokyklos vyresnioji mokytoja Alicija Volodkevič atkreipė kolegų dėmesį į gabių mokinių ugdymą. Pranešėja pasidalijo patirtimi, kai technologijų pamokose dalyvauja tėvai bei kitų mokyklų mokytojai.

Mickūnų vidurinės mokyklos technologijų mokytoja metodininkė Svetlana Monid pasirinko temą „Dalyvavimas parodose ir konkursuose – mokymosi motyvacijos stiprinimo būdas“. Lektorė atkreipė dėmesį į būtinybę dalyvauti konkursuose, nes tai stiprina mokinių motyvaciją mokytis, parodė skaidrių su auklėtinių darbais. Maišiagalos kunigaikščio Algirdo vidurinės mokyklos vyresnioji technologijų mokytoja Audronė Vaitkevičienė pranešime „Europos kultūros pažinimas per savąją kultūrą“ pasidalijo įspūdžiais iš tarptautinio „Comenius“ projekto, kuriame dalyvavo šios mokyklos mokiniai. Ji pasakojo, kaip projekto dalyviai iš penkių šalių, ruošė valgius, pristatė vieni kitiems savo tautinius kostiumus, bendravo su kolegomis iš užsienio, stebėjo bei vedė pamokas, o Ispanijoje net mokėsi daryti kaukes.

Rudaminos „Ryto“ gimnazijos technologijų mokytoja ekspertė Jūratė Savičienė savo pranešime „11–12 klasių mokinių verslumo ugdymas taikant netradicines ugdymo formas“ pasidalijo žiniomis apie netradicinių ugdymo formų ugdomojo vadovavimo ir MBTI taikymu pamokose. Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos vyresnioji mokytoja Ana Krasovska pranešime „Sagų pritaikymas šiuolaikiniame gyvenime“ ne tik parodė skaidres, kaip galima pasigaminti papuošalų iš skirtingų sagų, bet ir atvežė pačios kurtų originalių papuošalų.

Visalaukės pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Janina Markevič pranešime „Internetas technologijų pamokose“ pasidalijo savo patirtimi įgyta per  technologijų pamokas, pasiūlė keletą filmukų, galinčių padėti vaikams mokytis elgesio prie stalo, taip pat stalo serviravimo paslapčių bei parodė, kaip gražiai padengti kalėdinį stalą.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Valentina Kvaraciejienė, apibendrindama pranešimus, pasidžiaugė mokytojų kompetencija bei sėkmingu teorinių žinių taikymu praktikoje. Ji paskatino mokytojus ir ateityje aktyviai dalyvauti konferencijose ir parodose, dalintis patirtimi bei originaliais darbais. Technologijų mokytoja ekspertė Jūratė Savičienė padėkojo kolegoms už pranešimus bei praktinius užsiėmimus ir trumpai pristatė technologijos egzamino naujoves: galimybę egzaminą filmuoti bei gautą medžiagą archyvuoti, paragino mokytojus kartu su savo auklėtiniais dalyvauti parodoje, kuri vyks Lietuvos Edukologijos universiteto „Verdenės “ galerijoje, ateinančių metų spalio mėnesį.

 

Janina Markevič,
rajono technologijų metodinio būrelio narė
mokytoja metodininkė

 

Shadow up