kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Startavo tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas „Baltijos kelias“

Rugpjūčio 23-ą dieną, minint akcijos „Baltijos kelias“ 27-metį, startavo 25 tradicinis bėgimas „Baltijos kelias“ (Vilnius–Ryga–Talinas).


1989 metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai išreiškė norą būti laisvi bei atkurti savo valstybių nepriklausomybę. Prieš 27 metus apie 2 mln. taikių, laisvę mylinčių žmonių susikibo rankomis siekiant atkurti Laisvę ir Nepriklausomybę. Baltijos tautų gyventojų rankų grandinė nusitiesė nuo Vilniaus Arkikatedros aikštės per Rygą iki Talino į nenutrūkstamą 650 km ilgio gyvąją grandinę.

Tam, kad jaunosios kartos nepamirštų tėvų ir senelių svarbaus žygdarbio, 25-us metus Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija organizuoja tarptautinį estafetinį bėgimą, į kurio dalyvavimą kasmet įsitraukia vis daugiau įvairaus amžiaus entuziastų. Šiemet bėgime iš viso dalyvauja 41 bėgikai, tarp jų ir Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tyoei Shigeeda, 13-ą Latvijos ir 27 bėgikai iš Lietuvos. Kaip ir kasmet „Baltijos kelias“ bėgime dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės Sporto mokyklos sportininkai. Pasiryžimą dalyvauti akcijoje pademonstravo ir 13-ą dviratininkų iš kurių dešimt, rugpjūčio 21 dieną ketina pasiekti Taliną.

Vienas iš bėgime dalyvaujančių aistruolių – Bronius Povilas Saulis – tikras tarptautinio estafetinio bėgimo „Baltijos kelias“ veteranas. 25-ąjį kartą bėgime dalyvaujantis Rokiškio savivaldybės gyventojas džiaugiasi, kad sveikata iki šiol nepaveda ir gali nevaržomai dalyvauti bėgime. Prisimindamas pirmąjį „Baltijos kelias“ bėgimą, užkietėjęs bėgikas pasakojo, jog pirmame bėgime iš viso dalyvavo 5 asmenys ir džiaugėsi, kad šis skaičius iki šių metų ženkliai padidėjo. Paklaustas ar toks ilgas kelias nevargina, ponas Bronius šyptelėjęs pasakė, kad tai tikras malonumas ir su nekantrumu kiekvienais metais laukia šio bėgimo.

Kaip ir kasmet pavargusius, bet puikios nuotaikos bėgikus Avižienių seniūnijoje (prie Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono ribos) pasitiko Vilniaus rajono savivaldybės atstovai. Negailėdami paraginimų ir pagyrimų Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Jan Gabriel Mincevič kartu su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos seniūne Rita Tamašuniene bei Avižienių seniūnu sveikino bėgikus kirtus Vilniaus rajono ribą bei linkėjo stiprybės ir ryžto pasiekti savo tikslą. Vicemeras Jan Gabriel Mincevič pasveikino estafetės dalyvius bei perdavė linkėjimus nuo Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst, padėkojo už gražios bei ne tik visai Lietuvai reikšmingos tradicijos puoselėjimą. Seimo narė Rita Tamašunienė džiaugdamasi dalyvių pasiryžimu bei užsispyrimu įveikti estafetę prisiminė, kaip ir ji pati prieš 27 metus prie savo gimtosios Maišiagalos dalyvavo tarptautinėje, tris Baltijos šalių tautas jungusioje akcijoje.

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas vicemerui, Seimo narei bei seniūnui įteikė atminimo medalius ir padėkojo už kasmetinį šiltą ir malonų „Baltijos kelio“ bėgimo dalyvių sutikimą.

Tam, kad bėgimo entuziastai pailsėtų ir įgautų jėgų, Savivaldybė paruošė vaišių stalą su karštais kibinais, bėgikai galėjo atsigaivinti vandeniu.

Šiemet tai 25-asis jubiliejinis bėgimas. Siekiant paminėti šią sukaktį, bėgimo metu į tam skirtas kapsules prie miestų ir rajonų  įsimintiniausių vietų yra renkama žemė. Surinktą žemę su aprašu žadama po vieną perduoti visų trijų Baltijos valstybių nacionaliniams muziejams.

Shadow up