kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajonas jungiasi prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo

Kartais kūdikiai ateina anksčiau. Pasaulį jie išvysta tokie maži, kad gali tilpti delne. Bet jų noras gyventi toks didelis, kad yra vertas stebuklo. Stebuklus kuria rūpestingų medikų rankos ir tėvai, kurie kiekvieną akimirką yra šalia ankstukų, kol jie patys išmoksta kvėpuoti, kasdien užauga po gramą, po centimetrą, kad pasivytų savo bičiulius. Stebuklus kuria ir kiekvienas geradarys, palaikantis ankstukus kovoje už gyvybę.  • 15 mln. neišnešiotų naujagimių kasmet ateina į pasaulį.
  • Kas 10-tas kūdikis gimsta neišnešiotas.
  • Lietuvoje daugiau nei 1500 naujagimių gimsta neišnešioti.
  • Tik 65% naujagimių, gimusių nuo 500 g iki 1 kg, išgyvena.

Nuo 2009 metų kasmet lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešioto naujagimio sąmoningumo diena, o nuo 2013 metų šią dieną kasmet mini daugiau kaip 60 pasaulio šalių, taip pat ir Lietuva.

Minint 10-ąsias Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos metines, lapkričio 13 – 20 dienomis purpurine spalva bus apšviestas Vilniaus rajono savivaldybės pastatas.

Pasitikdama Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dieną, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro bendruomenė rengia akciją „Šilumos debesėlis“, prie kurios gali prisidėti kiekvienas iš mūsų. Anksčiau laiko gimę naujagimiai būna mažesni, o šeimos, dažniausiai, dar nepasirengusios naujagimio atėjimui, neturi būtiniausių drabužėlių. Kviečiame megzti kojinytes, kurios, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus padovanotos VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Vaikų ligoninės Neišnešiotų naujagimių skyriuje gydomiems neišnešiotukams Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos proga. Tokia kilnia akcija Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro bendruomenė prisidės prie pačių mažiausių mūsų visuomenės narių gerovės ir apgaubs juos šilumos debesėliu.

Vilniaus rajono socialinių paslaugų centras prisijungia prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių savaitės minėjimo ir nuo lapkričio 13 d. iki 20 d. įskaitytinai prie pastato bus iškelta purpurinės spalvos vėliava su „Neišnešiotuko“ logotipu bei prie vėliavos stovo pievelė bus papuošta įsmeigtomis vėliavėlėmis su asociacijos logotipu, simbolizuojančiu pernelyg anksti gimusių kūdikių stiprybę bei norą stiebtis vis aukštyn ir kabintis į gyvenimą.

Taip pat vėliavėlės išdalintos ir Centro darbuotojams, socialiniams darbuotojams, dirbantiems su šeima bei atvejo vadybininkams, kurie nuotoliniu būdu prisidės prie minėjimo.

Visą savaitę, lapkričio 13-20 dienomis, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro pastatai švytės purpurine – vilties spalva, taip primenant kiekvienam apie Pasaulinę neišnešiotukų naujagimių dieną. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centre gyvenančios mamos su vaikais bei besilaukiančios moterys noriai prisidėjo prie minimos neišnešiotukų dienos ir mielai gamino mažas spalvotas kepurėles.

 

 

Šiemet Lietuvoje purpurine spalva sužibo Žvėryno tiltas sostinėje. Sužibo Vilniaus bei Klaipėdos rajonų ir Šiaulių, Marijampolės, Klaipėdos, Pasvalio, Kretingos, Pagėgių, Visagino miestų savivaldybės, Kauno ir Anykščių kultūros centrai, Palangos koncertų salė, Radviliškio miesto seniūnijos pastatas, Vilniaus raj. socialinių paslaugų centras, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Skuodo Švc. Trejybės bažnyčia, Šilutės Hugo Šojaus dvaras bei Jonavos Šviesos bokštas ir Šviesos takas Sąjūdžio aikštėje.

Pagal vrsa.lt ir Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ info. 
Asociatyvi nuotr. pixabay.com ir vrsa.lt


Shadow up