kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prevencinė priemonė „Būk matomas“

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam laikotarpiui, viena iš aktualiausių temų tampa pėsčiųjų saugumas. Tam, kad pėstieji nežūtų gatvėse, yra privalu dėvėti atšvaitus.


Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su Vilniaus rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojais bei policijos rėmėjais vykdė prevencinę priemonę „Būk matomas“. Šios akcijos tikslas – skatinti žmones dėvėti atšvaitus, šviesti juos saugaus eismo temomis, taip pat įteikti kuo daugiau atšvaitų pėstiesiems.

Policijos pareigūnai primena, kad atšvaitą būtina užsidėti ar prisisegti taisyklingai:

• juostinį-spyruoklinį atšvaitą svarbu užsidėti ant rankos (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos;

• pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje, arba prisegti prie rankinės ar kuprinės taip, kad jis laisvai švytuotų.

Taip pat atkreipia dėmesį, kad pats atšvaitas nešviečia – jis tik atspindi šviesą, todėl labai svarbu, kad atšvaito neuždengtume drabužiais, kad jis kabotų laisvai ir būtų apšviečiamas automobilių žibintų. Tik taip pritvirtintą atšvaitą pastebės vairuotojai. Taip pat atšvaitui ne vieta būti apsuktam aplink rankinės rankeną – taip jis yra nematomas.

Dar viena svarbi taisyklė, kuri kartais pamirštama – užmiestyje pėstieji privalo eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį.

Būkite saugūs!


   


Vilniaus rajono policijos komisariato informacija

Shadow up