kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

I vieta Lietuvos mokinių jaunųjų geologų olimpiadoje

„Kur uolienos, mineralai,
Kur fosilijų šimtai,
Kur vanduo ir kur kristalai –
Geologų ten namai.“

Šiais jaunųjų geologų himno žodžiais, sukurtais jaunųjų geologų sąjūdžio įkūrėjo ir ilgamečio jo vadovo Eduardo Vodzinsko, prasideda visos jaunųjų geologų veiklos ir visi darbai, o jų yra tikrai nemažai.


Jau daugelį metų organizuojamos jaunųjų geologų vasaros stovyklos, į kurias kasmet vyksta ir mūsų gimnazijos mokiniai. Stovyklose vyksta pažintinės, sportinės, pilietinės, kūrybinės, ugdomosios veiklos, paskaitas, lauko ekspedicijas, tiriamuosius žygius organizuoja ne tik mokytojai, bet ir Vilniaus universiteto Geologijos fakulteto dėstytojai, Gamtos tyrimų centro mokslininkai, profesionalūs geologai praktikai. Stovyklos kasmet organizuojamos vis kitame Lietuvos kampelyje, tad mokiniai turi galimybę pažinti savo kraštą, pamatyti ir palyginti įvairius kraštovaizdžius, skirtingo reljefo ypatumus, renka uolienų pavyzdžius, tiriamąją ir kraštotyrinę medžiagą, kurią vėliau panaudoja ugdymo procese.

Taip pat aktyviai dalyvaujame ir Lietuvos geomokslų olimpiadoje, kurią organizuoja Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas kartu su Lietuvos geologų sąjunga. Olimpiados pagrindinis tikslas – skatinti mokinius domėtis Žemės mokslais, stiprinti Žemės mokslų programas bei jų mokymą mokyklose. Geomokslų olimpiados temos ir užduotys apima įvairius Žemės mokslus: geografiją, geologiją, meteorologiją, hidrologiją bei astronomiją, tad mokiniai gali pasitikrinti žinias, atpažinti mokymosi spragas ir tobulėti. Šiais metais į Geomokslų olimpiadą, vykusią lapkričio 15 d. jau trečiąjį kartą vyko gimnazijos IIG klasės mokinė Meda Šufinskaitė. Nekantriai laukiame olimpiados rezultatų.

Na, o lapkričio 22-23 d. Vilniuje Lietuvos mokinių neformaliojo šveitimo centre vyko jubiliejinė – trisdešimtoji Lietuvos mokinių jaunųjų geologų olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 6 mūsų gimnazijos mokiniai: Gaja Pylarczyk-Palaitis (6a kl.), Laurynas Zizas (6a kl.), Artūras Babelis (7a kl.), Adelė Jacevičiūtė (7a kl.), Saulė Petkauskaitė (7a kl.), Meda Šufinskaitė (IIG kl). Lietuvos mokinių jaunųjų geologų olimpiadoje dalyvaujame jau ne vienerius metus ir neretai mokiniai pradžiugindavo prizinėmis vietomis, tačiau šie metai buvo itin sėkmingi – 7a kl. mokinė Saulė Petkauskaitė užėmė pirmąją vietą! Džiaugiamės pergale, sveikiname nugalėtoją, visus olimpiados dalyvius ir skatiname domėtis Žemės mokslais, atveriančiais Žemės gelmių paslaptis bei paaiškinančiais Žemėje vykstančius reiškinius, nes, kaip rašė Eduardas Vodzinskas, „Pažinti žemę tai reiškia pažinti ir mažą akmenėlį, ir save, ir visą pasaulį“.Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos
geografijos vyresnioji mokytoja, būrelio „Geologija ir turizmas“
vadovė Daiva Petkauskienė

Shadow up