kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rekomendacijos kanopinių gyvūnų priežiūrai

Nevyriausybinės organizacijos VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” ir Žirgų globos asociacija, siekiančios užtikrinti viešojo intereso gynimą ir atstovavimą gyvūnų teisėms gerovės ir apsaugos srityje, parengė rekomendacijas kanopinių gyvūnų priežiūrai.


Kanopų nepriežiūra nėra tik kosmetinė deformacija, bet turi ir visapusiškas pasekmes gyvūno organizmui. Ilgainiui neprižiūrėtos kanopos gali sukelti ne tik skausmą ir apriboti gyvūno judėjimą, bet ir pakeisti kaulo poziciją kanopoje, pernelyg apkrauti sausgysles, jas nutraukti ir visos pasekmės dažnai gali būti nepagydomos bei gyvūnas gali būti suluošintas.
Pagrindinės kanopų priežiūros rekomendacijos:

- Poniams, asilams ir žirgams tvarkyti kanopas kas 1-2 mėn., priklausomai nuo ploto, grunto ir judėjimo galimybės. Kitiems kanopiniams – kas 4 mėn.
- Tvarkyti turi šiuo amatu užsiimantis žmogus ir savininkai turėtų pasilikti sąskaitas ir kvitus, įrodančius, kad paslauga atlikta ir kas bei kada ją atliko.
- Jei kanopas tvarko patys savininkai, kas 6 mėn. veterinarijos gydytojas turi patikrinti gyvūnų sveikatos būklę ir palikti apie tai išrašą.

Dėl papildomos informacijos ir kalvių kontaktų galite kreiptis į Žirgų globos asociaciją – 864550723 ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ – 868600626.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos” ir Žirgų globos asociacija atkreipia dėmesį, kad gyvūnų nepriežiūra yra laikoma žiauriu elgesiu su gyvūnais pagal Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 straipsnio 2 punkto 24 dalį ir 2 dalį (kai kuriais atvejais). Už žiaurų elgesį  su gyvūnu numatyta administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio 1 dalį ir užtraukia baudą nuo 30 iki 120 EUR, o pakartotinio nusižengimo atveju nuo 120 iki 230 EUR.

Gyvūno suluošinimas arba vien tik sąlygų tam sudarymas užtraukia administracinę atsakomybę pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnio 18 dalį ir numato baudą nuo 300 EUR iki 1750 EUR, o pakartotinio nusižengimo atveju nuo 1750 iki 2300 EUR, taip pat gali būti taikomos gyvūno konfiskavimas ir įpareigojimas dalyvauti smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose).

Shadow up