kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Mus jungia šokis“. „Bursztynki“ švenčia 5-erių metų jubiliejų

Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos liaudies šokių ansamblis „Bursztynki“ šiemet švenčia savo pirmąjį 5-erių metų gyvavimo jubiliejų. Ta proga, šeštadienį, šokių ansamblis subūrė visus į nepakartojamą šventinį renginį, kuriame dalyvavo mokyklos bendruomenė, gyventojai, šokių kolektyvų vadovai ir svečiai. Šią ypatingą dieną pasveikinti liaudies šokių kolektyvą atvyko ir Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, mero patarėja Lilija Andruškevič, Švietimo skyriaus specialistai.


Vilniaus rajono savivaldybės merės pavaduotoja Teresa Demeško pasveikinusi ansamblį su gražia sukaktimi, įteikė Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst padėkos raštą. „Jūsų veikla yra geriausias pavyzdys, kad didžiuodamiesi savo šaknimis, puoselėdami tradicijas ir papročius, galime išlaikyti ir tobulinti lenkų folkloro grožį. Linkiu Jums nuolat turtinti savo repertuarą, skleisti Vilniaus krašto gražias tradicijas ir toliau siekti profesionalumo aukštumų. Tegul tai, ką Jus darote, džiugins mus, Jus, Jūsų artimuosius, šeimas ir draugus“, – padėkos žodžius už gražias koncerto akimirkas tarė vicemerė Teresa Demeško.

Ansamblis „Bursztynki“ buvo įkurtas 2012 m. Savo pirmąjį pasirodymą ansamblis pristatė per iškilmingą Pakenės pagrindinės mokyklos inauguracijos šventę, kuomet mokyklai buvo suteiktas Česlovo Milošo pavadinimas. Šiuo metu ansamblį sudaro daugiau kaip 40 narių, čia veikia dvi šokių grupės ir choras. Grupės vadovė ir choreografė yra Elžbieta Klukovska, muzikos vadovė – Irena Lišilenko. Ansamblis per savo gyvavimo metus ne kartą koncertavo Lenkijoje, o savo gražiausiais pasirodymais puošia daugelį renginių ne tik savo apylinkėse, bet ir visame Vilniaus rajone.

Pasak Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos direktorės Janinos Novickos, idėja įkurti mokyklinį šokių ansamblį gimė, kai prie mokytojų bendruomenės prisijungė choreografė ir ilgametė liaudies šokių ansamblio „Zgoda“ šokėja Elžbieta Klukovska.

Mokyklos direktorė Janina Novicka padėkojo tėvams, seneliams ir rėmėjams už pagalbą. Dėkingumo žodžius taip pat išreiškė ilgamečiam mokyklos draugui iš Čenstakavos miesto (Częstochowa) kun. Rišardui Umanskiui (Ryszard Umański), Lietuvos Lenkų Sąjungos Vilniaus rajono skyriui bei grupės vadovei Elžbietai už sugebėjimą įskiepyti meilę liaudies šokiams.

Jubiliejinio koncerto metu šokių ansamblis susirinkusiems pristatė savo meninius sugebėjimus, todėl sulaukė daug gražių žodžių ir nuoširdžiausių palinkėjimų. Gražaus jubiliejaus proga Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėja Lilija Andruškevič pasveikinusi ansamblį, palinkėjo ir toliau siekti kūrybinių aukštumų bei garsinti ne tik mokyklos vardą, bet ir Vilniaus rajono vardą tarptautiniu mastu. Savo įspūdžiais apie ansamblio veiklą pasidalino ir Seimo narys Česlav Olševski. Seimo narys pažymėjo, kad be galo malonu matyti aktyvų vaikų dalyvavimą meninėje veikloje, taip pat perdavė ansambliui nuoširdžiausius sveikinimus nuo europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnės Ritos Tamašunienės.


Nuotr. Teresa Vorobej
Parengta pagal L24.lt

Shadow up