kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla apdovanota už nuopelnus Polonijos sportui

Asociacija „Wspólnota Polska“ kartu su Lenkijos olimpiniu komitetu apdovanojo žmones ir institucijas, ypač motyvuotus plėsti Polonijos sportą visame pasaulyje ir atstovauti lenkus gyvenančius užsienyje per sporto veiklas. Tarp nugalėtojų ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla, įsikūrusi Nemenčinėje ir vadovaujama Marijano Kačanovskio.


Asociacija „Wspólnota Polska“ kartu su Lenkijos olimpiniu komitetu, pripažindama sportą kaip vieną iš labiausiai lenkus gyvenančių užsienyje vienijančių priemonių, šiemet pirmą kartą surengė konkursą už nuopelnus Lenkijos bendruomenės sportui, kuris yra skirtas apdovanoti žmones ir įstaigas, kurios labiausiai susijusios su sporto plėtra lenkų bendruomenėse pasaulyje.

„Sportas yra kiekvieno žmogaus paveldo dalis ir niekas jo nepakeis“, – šie Pierre`o de Coubertino, šiuolaikinio olimpinio judėjimo tėvo, žodžiai lydi asociaciją „Wspólnota Polska“ nuo pat jos įkūrimo. Asociacija ypač pabrėžia svarbų sporto vaidmenį jaunimui. „Sportą suvokiame kaip svarbų veiksnį, formuojantį tautinį tapatumą ir patriotines nuostatas. Sportas yra ta sritis, kuri kaip niekas kitas ypatingu būdu sujungia visame pasaulyje gyvenančius lenkus“, – savo internetinėje svetainėje pabrėžia „Wspólnota Polska“.

Šių metų konkurso laureatai:

„Metų Polonijos sportininko“ kategorijoje (lenk. kategoria „Polonijny sportowiec roku”) apdovanojimą gavo Pawełas Myśliwiecas iš Jungtinių Amerikos valstijų.

„Lenkijos sporto animatoriaus“ kategorijoje (lenk. kategoria „Polonijny sportowiec roku”) apdovanotas Henrykas Cieślaras iš Čekijos Respublikos.

Kategorijoje „Įstaiga veikianti Polonijos sporto labui“ (lenk. „Instytucja działająca na rzecz sportu polonijnego”) apdovanojimas skirtas Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklai, kurios direktorius yra Marijan Kačanovski.

Torunės miestas (Lenkija) apdovanotas kategorijoje „Lokali savivaldybė už Polonijos sportą“ (lenk. „Samorząd lokalny na rzecz sportu polonijnego”).

 

Garbingi apdovanojimai nugalėtojams bus įteikti š. m. gruodžio 3 d. Varšuvos olimpiniame centre vykstančios konferencijos „Lenkija-Polonija – naujos bendradarbiavimo platformos“ metu, kurios metu ir vyks apdovanojimų iškilmės „Už nuopelnus lenkų bendruomenei užsienyje“.

 

 

Shadow up