kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Minint Pasaulinę baltosios lazdelės dieną – dėmesys regos negalią turintiems asmenims

Spalio 15-ąją minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Šią dieną visame pasaulyje atkreipiamas visuomenės dėmesys į regėjimo negalią turinčius žmones, problemas, su kuriomis jiems tenka susidurti. Baltoji lazdelė – neregių orientavimosi erdvėje priemonė ir regos negalią turinčių žmonių simbolis.


Pasaulinės baltosios lazdelės dienos proga atkreipiamas dėmesys į silpnaregių poreikius. Svarbiausias tikslas – aplinką, kurioje gyvename ir kuriame visi drauge, galime padaryti tinkamesnę tiems, kas blogai mato.

Statistikos departamento duomenimis, apie 300 tūkstančių prastai matančių mūsų šalies gyventojų, net nešiodami akinius ar kontaktinius lęšius, susiduria su dideliais sunkumais gyvendami jiems nepritaikytoje aplinkoje. Net ir gerai matant neretam būna sunku pastebėti nepažymėtas stiklines duris, laiptus ar įskaityti instrukcijų, vaistų ir kitų produktų aprašymus.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga prašo visuomenės supratingumo ir teikia Informacinės ir fizinės aplinkos prieinamumo rekomendacijas (PDF formatas).


Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos informacija
Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up