kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Startuoja XXII tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas „Baltijos kelias“


Jau š. m. rugpjūčio 23-25 dienomis startuos XXII tradicinis tarptautinis istorinis, politinis, dvasinis, patriotinis, auklėjamasis pagarbos bėgimas „Baltijos kelias“ (jau tapęs istoriniu), skirtas Baltijos tautų vienybės ir solidarumo kovoje už savo šalių Laisvės ir Nepriklausomybės siekį, eilinėms metinėms paminėti.

Šis, kupinas pagarbos ir ryžto, tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas primena trijų Baltijos valstybių siekį susigrąžinti Laisvę ir Nepriklausomybę. Šį troškimą, kaip protestą prieš pasirašytą Molotovo-Ribentropo paktą, lietuvių, latvių ir estų žmonės išreiškė 1989 m. rugpjūčio 23 d. susikibę rankomis į nenutrūkstamą gyvąją grandinę (tuomet neturėjusią analogų pasaulyje) nuo Vilniaus Arkikatedros aikštės iki Talino parlamento. Šis pagarbos bėgimo renginys parodo visai pasaulio bendruomenei, kad trijų Baltijos valstybių Laisvės ir Nepriklausomybės siekis buvo neišmatuojamas, kad iškovotą Laisvę ir Nepriklausomybę visomis išgalėmis reikia saugoti, puoselėti ir ginti.


Visa bėgimo trasa nuo Vilniaus iki Talino siekia daugiau nei 600 km. Bėgime tradiciškai dalyvaus trijų Baltijos šalių ištvermingiausieji bėgikai, kurie startuos Vilniaus arkikatedros aikštėje prie Varpinės. 

Kaip ir kasmet, tradicinio bėgimo dalyvius ant Vilniaus rajono ribos prie magistralės Vilnius-Panevėžys pasitiks Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Jan Gabriel Mincevič, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot ir Avižienių seniūnijos seniūnas Michail Bortkevič.

Shadow up