kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Jau nuo pirmadienio duris atvers kultūros sektoriaus įstaigos

Nuo balandžio 19 d. veiklas vėl atnaujinti galės visos kultūros sektoriaus įstaigos bei organizacijos. Vyriausybės nutarimu nuo ateinančio pirmadienio leidžiama atidaryti teatrus bei kitas profesionaliojo scenos meno įstaigas, kino teatrus bei kino klubus, organizuoti renginius su žiūrovais lauke ir patalpose.


Kino teatruose, kino klubuose, profesionaliojo scenos meno įstaigose žiūrovai galės užpildyti ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų, o bendras žiūrovų skaičius turės neviršyti 150 asmenų. Tiek patalpose, tiek lauke organizuojamuose renginiuose galės dalyvauti iki 150 žmonių.

Grįždami į kultūrinį gyvenimą tiek šio sektoriaus atstovai, tiek kultūrinių renginių lankytojai turės paisyti visų saugumo reikalavimų. Minėtose kultūros įstaigose, taip pat per renginius vyresniems nei 6 metų žiūrovams bus privaloma dėvėti kaukes. Turės būti užtikrinamos ir kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Kultūros ir meno kūrėjai taip pat raginami aktyviai profilaktiškai testuotis nuo COVID-19. Muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų bei valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų, profesionalių scenos menų darbuotojai gali reguliariai testuotis valstybės lėšomis. Nevyriausybinės kultūros ir meno įstaigos bei kūrybiniai verslai gali kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją dėl kompensacijų už darbuotojų profilaktinį testavimą.

Užsitęsęs karantinas kultūros veiklas perkėlė į virtualią erdvę ir jau nuo pirmadienio atisidarančios kultūros įstaigos džiaugiasi galėsiančios vėl gyvai pritraukti savo lankytojus ir žiūrovus. Vilniaus rajono kultūros įstaigos taip pat viliasi, kad galiausiai po ilgo laiko lankytojams atvėrę duris, galės juos maloniai nustebinti renginiais ir padovanoti daug išsiilgtų emocijų.

Kviečiame sekti Rudaminos ir Nemenčinės daugiafunkcinių kultūros centrų ir jų padalinių, muziejų ir kitų Vilniaus rajono kultūros įstaigų paskyras ir dalyvauti organizuojamuose renginiuose.

 

Parengta remiantis lrkm.lrv.lt ir vrsa.lt informacija

 

 

Shadow up