kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono atstovai virtualiai dalyvavo renginyje Latvijoje

Jėkabpilio miesto savivaldybė, įgyvendindama projektą (ENI-LLB-1-108) „Nematerialios kultūros ir vietinio istorijos paveldo išsaugojimas, prieinamumas ir plėtra, gerinant darnų turizmo konkurencingumą Latvijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje“: „Atraskime regionų šaknis iš naujo!“ š. m. rugsėjo 22-26 dienomis suorganizavo tarptautinį medžio drožėjų plenerą „Senovinių žaislų parko sukūrimas“.


Parko kūrime dalyvauja Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos medžio meistrai. Dėl Covid-19 apribojimų Vilniaus r. atstovas – medžio drožėjas ir kalvis Povilas Malinauskas, sukūrė suoliuką – briedį, kurio vizualizacija šį šeštadienį buvo pristatyta Jėkabpilio miesto Miško parke. Sukurtas suoliukas nukeliaus į Latviją pasibaigus su Covid-19 susijusiems ribojimams.

Be menininkų plenero įvyko senovinių muzikos instrumentų dirbtuvės bei Tarptautinis liaudies muzikos instrumentų festivalis „Lustes“. Šiame renginyje Vilniaus rajonui atstovavo Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro folklorinio ansamblio kapela „Rudomianka“, kuri specialiai šiai progai nufilmavo savo pasirodymą. Jėkabpilio miesto gyventojams ir svečiams filmuota medžiaga buvo pristatyta sekmadienį, rugsėjo 27 dieną. Ansamblio video pasirodymą galite pažiūrėti čia.

Projekto „Atraskime regiono šaknis iš naujo“ veiklos jau įpusėjo. Vilniaus rajono savivaldybė jau įvykdė mokymus kultūros srities darbuotojams, suorganizavo menų plenerą, išleido dainyną „Dainos iš močiutės skrynios“ ir kompaktinę plokštelę, sukūrė Vilniaus rajono suvenyrą – molinį meduolį su Vilniaus krašto verba. Šiuo metu kuriama mobili paroda apie Vilniaus krašto verbas ir Kaziuko meduolius, taip pat vyksta trijų tarptautinių turistinių maršrutų parengiamieji darbai, Vilniaus krašto kultūros paveldo interaktyvaus žemėlapio kūrimas. 

Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ Nr. ENI-LLB-1-108 įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos prioritetą „Vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas“.

Projekto partneriai: Žiemgalos planavimo regionas (pagrindinis paramos gavėjas, LV), Polocko vykdomojo komiteto, Švietimo, sporto ir turizmo skyrius (BY), Vilniaus rajono savivaldybės administracija (LT), Neretos savivaldybė (LV), Jėkabpilio miesto savivaldybė (LV), Rokiškio krašto muziejus (LT).

Projektą finansuoja Europos Sąjunga: bendra projekto vertė sudaro 1 031 590,97 Eur, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 90 proc. (928 431,87 Eur), 10 proc. sudaro partnerių lėšos. Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 15 299,76 Eur (nauda 152 997,60 Eur).

Projekto trukmė: pradžia 2019-05-14, pabaiga 2021-05-13.

Šios informacijos parengimą iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už informacijos turinį atsako tik Vilniaus rajono savivaldybė ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ši informacija atspindi Europos Sąjungos poziciją.

www.eni-cbc.eu/llb

     
   

Nuotraukos organizatorių 

Shadow up