kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bibliotekos padės aprūpinti gydytojus apsaugos priemonėmis

Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos viešosiomis bibliotekomis prisideda prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvais spausdinti apsaugos priemones, reikalingas apsaugoti medikus ir kartu padėti gelbėti žmonių gyvybes savo savivaldybėse. Prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 40 Lietuvos bibliotekų.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvių „PATS SAU“ administratorius Donatas Kubilius prieš keletą dienų kreipėsi į Lietuvos bibliotekas, turinčias 3D spausdintuvus ir galinčias šiuo sudėtingu laikotarpiu spausdinti apsaugos priemones gydytojams.

Prie iniciatyvos prisijungusi Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka nuo ryto iki vakaro spausdina rėmelius apsauginiams skydams. Svarbu paminėti, kad 50 rėmelių atspausdinti reikia apie 1 kg medžiagos ir nemažai laiko, todėl būtina spausdinimo darbus organizuoti operatyviai ir nuolatos.

Skydai kai kuriems medikams gali būti vos ne vienintelė apsauginė priemonė nuo lašeliniu būdu plintančio viruso. Skydelis dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia lengviausiai pažeidžiama kūno dalimi.

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka palaiko šią pilietinę iniciatyvą ir ragina dar neprisijungusias bibliotekas, turinčias 3D spausdintuvus, kuo greičiau pradėti „kepti“ rėmelius. Juk tie skydeliai bus perduoti medikams, kurie pirmose kovos su virusu linijose, dirba arčiausiai mūsų, mūsų savivaldybėse ir mūsų regione.

 

Shadow up