kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės miestas nušvito: įrengtas modernus gatvių apšvietimas

Vilniaus rajono savivaldybės administracija ir Nemenčinės miesto seniūnija, siekdamos užtikrinti saugų eismą tiek transporto priemonėms, tiek pėstiesiems, šiais metais modernizavo Nemenčinės m. gatvių apšvietimą ir pakeitė šviesos šaltinius šiuolaikiškos LED technologijos pagrindu veikiančiais šviestuvais.


Iš viso Nemenčinės miesto gatvių apšvietimo šviestuvų keitimo metu buvo pakeisti net 556 vnt. šviestuvų ir 366 vnt. šviestuvų gembių.

Šiuolaikišku pagrindu veikiantys šviestuvai ne tik užtikrins saugumą ir jaukesnę aplinką tamsios paros metu, bet ir kiekvienais metais leis sumažinti suvartojamos elektros energijos sąnaudas ir išvengti eksploatacinių kaštų. Nemenčinės miesto seniūnija dėl pasenusių šviestuvų su natrio lempomis, kurie įrengti dar prieš 20 metų, priežiūrai ir eksploatacijai išleisdavo daug lėšų.

Siekiant efektyviai panaudoti Savivaldybės biudžeto lėšas, numatyta LED šviestuvus pirkti kaip energetinio efektyvumo paslaugą, visą jų kainą išmokant per 10 metų nuo pirkimo sutarties pasirašymo. Tokiu būdu lėšos, kurios būtų skirtos senų šviestuvų eksploatacijos kaštams bei elektros suvartojimo išlaidoms padengti, bus skirtos šiuolaikiškų LED šviestuvų eksploatacijai. Neabejotina, kad investicijos į šiuolaikines ir energiją taupiai naudojančias technologijas po kurio laiko atsipirks, o jų nauda pasiteisins su kaupu.

„Sprendimas LED šviestuvais apšviesti Nemenčinės miesto gatves yra labai reikšmingas, kadangi šių modernių technologijų dėka galime ir sutaupyti, ir tinkamai apšviesti gatves, neprarandant apšvietimo kokybės. Modernūs ir tuo pačiu taupūs sprendimai kuria teigiamą mūsų miesto įvaizdį“, – apie naujų LED šviestuvų naudą kalbėjo Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski.


Gatvės apšvietimas yra svarbus faktorius, įtakojantis transporto priemonių eismą ir pėsčiųjų saugumą tamsiu paros metu, todėl kasmet iš Savivaldybės biudžeto yra skiriamos lėšos gatvių apšvietimo tinklų įrengimui ir renovacijai. 2018 metais naujai nušvito 61 gatvė 21 Vilniaus rajono kaime. Naujo gatvių apšvietimo įrengimo darbams buvo panaudota beveik 1,15 mln. Eur, o esamų gatvių apšvietimo rekonstrukcijai buvo skirta virš 75  tūkst. Eur. 

Šiais metais Vilniaus rajono savivaldybės seniūnijų gatvių apšvietimui rekonstruoti arba įrengti iš Savivaldybės biudžeto numatoma skirti 777 tūkst. Eur.  

Svarbu paminėti ir projektus finansuojamus iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, prie kurių įgyvendinimo taip pat prisideda Savivaldybė. 2019 m. jau įgyvendinti du reikšmingi projektai, kurių metu buvo asfaltuojamos gatvės, kartu įrengiant ir apšvietimą. Čekoniškių k. (Zujūnų sen.) buvo rekonstruota Čekoniškių gatvė ir įrengtas šios gatvės 0,5 km atkarpos apšvietimas.

Sėkmingai įgyvendinus projektą Didžiųjų Kabiškių k. (Nemenčinės sen.), gyventojai jau gali džiaugtis pagerinta vietinės infrastruktūros būkle – projekto metu rekonstruota Nemenčinės g. 0,7 km atkarpa ir padidintas Kabiškių gyventojų saugumas, įrengiant 0,5 km Nemenčinės-Parko gatvių apšvietimą.

 

Taip pat primename, kad rajono gyventojai bei rajone veikiančios įmonės gali dalyvauti Savivaldybės programoje, kurioje numatytas ne tik kelių ir gatvių asfaltavimo ar žvyro dangos remonto darbų bendras finansavimas, bet ir kelių tvarkymo ar gatvių elementų (įskaitant ir gatvės apšvietimą) įrengimo/rekonstravimo darbų finansavimas. Pagal šią programą 50 proc. darbų vertės padengia Savivaldybė, o likusią dalį – apmoka gyventojai ar verslo subjektai.

 

Shadow up