kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prezidentė pynė verbas Vilniaus rajono Čekoniškių buities ir verbų seklyčioje

Ketvirtadienį, kovo 21 d., Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė atvyko į Čekoniškių kaimą, kur nuo seno puoselėjama Verbų pynimo tradicija. Šis kaimas pasirinktas neatsitiktinai. Kovo mėnesio pradžioje vykusioje Kaziuko mugėje, Prezidentė įsigijo gražią trispalvę verbą, kurią vėliau padovanojo naujai išrinktam Katalikų bažnyčios vadovui – Popiežiui Pranciškui. Trispalvė buvo nupinta Vilniaus rajono Čekoniškių kaime veikiančio ansamblio „Cicha Novinka“ narės, kuriai Jos Ekscelencija norėjo padėkoti asmeniškai.


Atvykusią Prezidentę pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Seklyčios šeimininkė Janina Norkūnienė supažindino su verbų pynimo tradicijomis ir ypatumais. Kartu su Čekoniškių verbų pynėjų ansambliu „Cicha Novinka“ ji pristatė inscenizuotą vaidinimą „Kaip gimsta verba“.  Prezidentė  nuoširdžiai bendravo su susirinkusiomis ansamblio narėmis ir jų anūkais, kurie ateityje irgi puoselės verbų pynimo tradicijas.  Prezidentė prisipažino, kad nors nuo gimimo esanti vilnietė, bet neįsivaizdavo, jog verbos pinamos taip arti Vilniaus. Pasak Dalios Grybauskaitės, sovietmečiu būtent verba buvo spalvingiausiu matytų dalyku, kuris ne tik priminė apie bundančią gamtą, bet ir suteikė vilties.

Išklausiusi verbų pynėjų pasakojimų ir dainų, Jos Ekscelencija asmeniškai padėkojo trispalvę nupynusiai Teresai Michalkevič ir įteikė iš Vatikano atvežtą ir popiežiaus Pranciškaus pašventintą rožančių. Prezidentė pabrėžė, kad niekur kitur pasaulyje, o tik Lietuvoje gyvuoja verbų pynimo tradicija ir ją reikia puoselėti.

Dar viena graži verbų pynėjų tradicija – per pavasario lygiadienį sėti gėles, kurios vėliau bus panaudotos darbe. Šia proga Prezidentė mielai sutiko pagelbėti moterims ir pasėjo vazonėlyje spalvingų gėlių sėklų.  Palikusi įrašą svečių knygoje Jos Ekscelencija buvo pakviesta į atskirą seklyčios kambarį, kur galėtų išbandyti verbų pynimo meno - buvo pasiūlyta nupinti širdelės formos verbą. 

Shadow up