kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Penki Vilniaus rajono biatlonininkų aukso medaliai Lietuvos biatlono čempionate Madonoje

Kovo 22-24 dienomis Latvijoje vyko Lietuvos biatlono čempionatas, kuriame labai gerai pasirodė Vilniaus rajono atstovai, iškovoję 5 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos medalius.


Pirmąją varžybų dieną, penktadienį vakare, 10 biatlonininkų komandų varžėsi estafečių varžybose dėl olimpinio čempiono Algimanto Šalnos taurės. Kiekvieną komandą sudarė 3 vyrai ir 1 moteris. Staigiai susirgus mūsų stipriausiai biatlonininkei Karolinai Banel iškilo problema dėl mūsų komandos komplektavimo. Buvome priversti „skolintis“ jaunąją anykštietę Rūtą Banytę, kuri kartu su Karoliu Dombrovskiu, Edvinu Tomaševičiumi ir Adamu Mikelevičiumi reprezentavo Vilniaus rajoną. Karol Dombrovski pirmame etape greitai čiuožė, taikliai šaudė ir pirmas į antrąją pamainą išsiuntė Edviną Tomaševičių. Edvin trasoje buvo greitas, bet turėjo užsukti į baudos ratą po netaiklaus šaudymo, tačiau tai nesutrukdė vėl pirmam perduoti estafetės trečiame etape čiuožusiam Adamui Mikelevičiui. Adam taip pat greitai slydo distancijoje, šaudymuose buvo taiklus ir į paskutinę pamainą Rūtą Banytę išsiuntė su 2 minučių persvara prieš varžovus. Labai jauna biatlonininkė nesusitvarkė su jauduliu – prastai šaudė šaudykloje ir finišą pasiekė tik trečioje vietoje, pralaimėdama vos 20 sekundžių antrąją vietą užėmusiems vilniečiams ir 1 min. 07 sek. nugalėtojams – visaginiečiams. Antra Nemenčinės komanda, kurios sudėtyje startavo Šarūnas Jukna, Marijan Kačanovski, Linas Banys ir Nadiežda Derendiajeva, užėmė 4 vietą, nuo nugalėtojų atsilikę 4 min. 24 sek.

Kovo 23 vyko sprinto rungties varžybos su šaudymu gulint + stovint, kuriose biatlonininkai turėjo įveikti 5-10 km distanciją. Sprinto rungtyje mūsų sportininkai iškovojo 5 medalius, iš jų 3 aukso. Karol Dombrovski, Edvin Tomaševič ir Marijan Kačanovski startavo 10 km sprinto distancijoje. Karol Dombrovski pirmame šaudyme gavo 1 baudos ratą ir pirmavo su 7 sek. persvara, tačiau šaudydamas stovint 4 kartus suklydo ir finišavo 3 vietoje, iškovodamas Lietuvos biatlono čempionato bronzos medalį. Edvin Tomaševič pirmoje ugnies linijoje buvo taiklus. Antrame šaudyme stovint klydo 2 kartus, bet tai jam nesutrukdė išlikti lyderiu ir nugalėti jaunimo grupėje bei iškovoti Lietuvos biatlono čempionato aukso medalį. Marijan Kačanovski pirmajame šaudyme gulint pataikė į visus 5 taikinius ir į trasą išvažiavo pirmas, bet 3 netaiklūs šūviai antrame šaudyme stovint grąžino intrigą į kovą dėl pirmos vietos. Prieš paskutinį 2,5 km ratą iki finišo Marijan Kačanovski buvo antras su 4 sek. atsilikimu nuo lyderio, bet sugebėjo panaikinti skirtumą ir finišuoti pirmas, iškovodamas Lietuvos biatlono čempionato aukso medalį veteranų grupėje. Šarūnas Jukna jaunių grupėje turėjo įveikti 7,5 km distanciją. Nuo pat pradžių jis pirmavo. Šaudant gulomis suklydo tik kartą ir įsitvirtino pirmoje vietoje. Antrame šaudyme iš padėties stovint Šarūnas suklydo du kartus, bet tai jam nesukliudė užimti pirmos vietos ir iškovoti Lietuvos biatlono čempionato trečiojo aukso medalio Vilniaus rajonui. Adam Mikelevič, Hubert Ponsevičius ir Arnold Lepiochin 1996 gim. m. ir jaunesnių vaikinų amžiaus grupėje turėjo įveikti 6 km trasą. Adam Mikelevič gerai pradėjo lenktynes, greitai čiuožė ir be klaidų šaudė gulomis. Į antrą ratą Adam išėjo su 24 sek. pranašumu prieš varžovus. Antrame šaudyme iš padėties stovint A. Mikelevič suklydo 2 kartus ir gavo 2 baudos ratus. Finišą Adam kirto antras, iškovodamas Lietuvos biatlono čempionato sidabro medalį. Hubert Ponsevičius užėmė 7 vietą, distanciją įveikęs per 22 min. 13 sek. (4 b. r.), o Arnold Lepiochin finišavo dvyliktas, nuotolį įveikęs per 22 min. 53 sek. (5 b. r.).

Į Madoną atvykę apie 20 žurnalistų iš Lietuvos apžiūrėjo Madonos biatlono sporto centrą. Po varžybų vyko spaudos konferencija su Lietuvos biatlono federacijos prezidentu Arūnu Daugirdu, Lietuvos biatlono moterų rinktinės treneriu Ilmars Bricis ir vyrų rinktinės treneriu Viktoru Korčiaginu. Vėliau spaudos atstovai išbandė savo jėgas supaprastintos estafetės varžybose šaudant gulomis. Džiaugiamės, kad nugalėtojais žurnalistų dvejetų estafetės varžybose tapo nemenčinietis Pavel Dombrovski ir vilnietė Rusnė Marčėnaitė.

Sekmadienį biatlonininkai dalyvavo masinio starto varžybose. Karol Dombrovski puikiai pradėjo 12,5 km varžybas, dar iki pirmojo šaudymo atitrūkęs nuo varžovų, ir net gavęs 1 baudos ratą neužleido lyderio pozicijos. Antrame šaudyme gulint Karol šaudė taikliai, trečiame šaudyme iš padėties stovint suklydo 2 kartus, ketvirtame šaudyme buvo taiklus ir užtikrintai laimėjo pirmą vietą, iškovodamas Lietuvos biatlono čempionato aukso medalį. Edvin Tomaševič jaunimo grupėje rungtyniavo 12,5 km distancijoje. Pirmojoje ugnies linijoje iš padėties gulint Edvin nė karto nesuklydo ir pirmavo, tačiau antrame šaudyme nepataikė į 3 taikinius ir užleido lyderio poziciją. Trečiame ir ketvirtame šaudymuose Edvin suklydo dar 3 kartus ir finišo liniją kirto antras, iškovodamas Lietuvos biatlono čempionato sidabro medalį. Marijan Kačanovski veteranų grupėje turėjo įveikti 8 km. Marijan gerai slydo distancijoje. Pirmame šaudyme gulint M. Kačanovski gavo 1 baudos ratą, antrame – dar du, bet išsiveržė į priekį. Trečiame 1 kartą suklydo ir padidino pranašumą. Paskutiniame šaudyme M. Kačanovski buvo taiklus ir nugalėjo lenktynėse, iškovodamas antrą Lietuvos biatlono čempionato aukso medalį. Adam Mikelevič, Hubert Ponsevičius ir Arnold Lepiochin 1996 gim. m. ir jaunesnių vaikinų amžiaus grupėje varžėsi 8 km masinio starto lenktynėse. Adam Mikelevič nuo pat pradžios pirmavo, taikliai šaudė gulint ir įgijo 55 sek. pranašumą. Antrame šaudyme gulomis suklydo 2 kartus ir užtikrintai pirmavo. Trečiame šaudyme Adam uždirbo 3 baudos ratus ir leidosi pavejamas varžovų. Paskutiniame šaudyme jis dar kartą prašovė ir užleido lyderio poziciją. Adam Mikelevič finišavo antras, iškovodamas 1996 gim. m. ir jaunesnių vaikinų amžiaus grupėje sidabro medalį. Hubert Ponsevičius distanciją įveikė per 32 min. 38 sek. ir užėmė 9 vietą (9 b. r.), Arnold Lepiochin trasoje užtrūko 33 min. 46 sek. ir užėmė 12 vietą (12 b. r.).

Sveikiname mūsų medalininkus ir linkime sėkmingų startų vasarą, o Karoliui Dombrovskiui sėkmės kovo 28-31 dienomis Prancūzijoje vyksiančiose Kariškių varžybose.

 

Vilniaus rajono savivaldybės

Sporto mokyklos direktorius                                                              Marijan Kačanovski

Shadow up