kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Civilinės metrikacijos skyriaus statistika: gimimai, santuokos, išradingiausi vardai ir kitos įdomybės

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius bene vienas iš ryškiausių, kurio veikla apima visą žmogaus gyvenimą ir suteikia daug emocijų kasdieniniame darbe: čia kupini laimės tėvai registruoja savo naujagimio gimimą, čia įtvirtinama meilė, skyriaus slenkstį peržengus besišypsantiems jaunavedžiams, čia vietos randa ir liūdesys bei rimtis, registruojant pasaulį palikusius Vilniaus rajono gyventojus. Prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, sausio mėnuo – geriausias metas apžvelgti praėjusių 2018 metų statistiką bei išryškinti demografines rajono tendencijas.


Gimimo registravimas

Šiemet Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje sudaryta 916 gimimo akto įrašų. 441 – mergaitėms ir 475 – berniukams. Iš jų 101 gimimo įrašas sudarytas vaikams, gimusiems užsienio valstybėse. 38 gimimo įrašai sudaryti suaugusių Lietuvos Respublikos piliečių nostrifikuotiems dokumentams. Didžiausias naujagimių skaičius (103) užregistruotas pačiame vasaros įkarštyje – liepos mėnesį, o rugpjūtis nusileido tik viena pozicija ir siekia 93 naujagimius. Antras vasaros mėnuo taip pat padovanojo ir didžiausią skaičių dvynukų (3), o iš viso per 2018 m. mūsų rajone pasaulį  išvydo 11 porų dvynukų. Praėjusiais 2018 metais jauniausiai motinai buvo 16 metų, o jauniausiam tėvui 18 m. Išskiriama vyriausioji motina – 45 m. ir vyriausias tėvas – 52 m.

Atkreipiame dėmesį, kad pateikti duomenis apie gimimus neatspindi realios gimstamumo Vilniaus rajone situacijos, kadangi Vilniaus rajono savivaldybė savo teritorijoje neturi gimdymo namų, o tėvai gali laisvai pasirinkti kuriame civilinės metrikacijos skyriuje registruos vaiko gimimo faktą, todėl dažnai Vilniaus rajono gyventojai pasirenka gimdymo įstaigos buvimo vietos metrikacijos skyrių, o ne pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

*Pagal išankstinius Lietuvos statistikos departamento 2019 m. sausio mėnesio pateiktus duomenis, Vilniaus rajone faktiškai gimė 998 vaikai.


Vardų įvairovė ir tėvų išradingumas

Pernai patys populiariausi berniukams suteikti vardai buvo: Dominik, Dominykas, Daniel (-ius), Aleksandr (-as), Lukas, Nikita, Edvin (-as), Gabrielius, Jakub, Jokūbas, Mark (-as), Gabriel (-ius), Oskaras, Artiom, Tomas (-aš).

O 2018 m. gimusios mergaitės dažniausiai bus šaukiamos Emilijos vardu – tokiu vardu mergaitės pavadintos 25 kartus. 10 kartų buvo pavadintos Paulos, Paulinos vardu. Daugiausia pasirinkti Viktorijos, Kornelijos, Amelijos, Olivijos, Gabijos, Karolinos, Emos, Arinos, Kamilės, Kajos, Majos, Mijos, Liepos ir Lėjos vardai.

Tradiciškai netrūko naujagimiams duotų retesnių, įdomesnių vardų. Užregistruotas 21 retesnis vardas, iš kurių: Girius, Grytė, Lorena, Mariam, Nedas, Odilė, Normantas, Timas, Unė, Tauras, Ūla, Vsevolod, Vytė, Unė, Eidenas, Daironas, Bianka, Aurora, Haris, Kornel.

Vis dar dominuoja ir iš senesnių laikų suteikiami vardai: Uršula, Anfisa, Beata, Jelizaveta, Ksenija, Monika. Berniukai: Vincas, Vilius, Renat, Bogdan, Andžej, Giedrius, Gintautas, Linas, Jakub, Ignat, Jaroslav, Kostas, Mindaugas, Andžej, Jan, Jonas.

 

Naujagimiai džiuginti išskirtinėmis dovanomis

2018-ieji buvo ypatingi Lietuvai ir jos gyventojams metai – visoje šalyje buvo minimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis. Vilniaus rajono savivaldybė siekdama pabrėžti kokiu svarbiu ir ypatingu Lietuvai laikotarpiu yra gimę vaikai, visiems 2018 m. gimusiems naujagimiams dovanojo rankšluostukus ir autorinio darbo, specialiai šiai progai Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro užimtumo specialistės Tatjanos Kerul paruoštus ir Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst pasirašytus sveikinimo atvirukus, kurie ilgam sukurs gražų prisiminimą apie vaiko gimimą minint Lietuvai svarbią sukaktį. Tokiomis išskirtinėmis dovanelėmis buvo apdovanoti 722 naujagimiai.

Jubiliejiniais metais gimusių naujagimių Vilniaus rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje laukė ir kitos šiltos dovanėlės. 2018 metais, minint Lietuvos valstybingumo šimtmečio metus, Vilniaus rajono gyventojai dalyvavo prasmingoje akcijoje „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“, kurios metu visi Lietuvos žmonės buvo kviečiami prisijungti bei megzti valstybės vėliavos spalvų kojinaites Lietuvos mažiausiems, gimusiems 2018-aisiais. Iš viso buvo sumegzta 54 poros kojinaičių skirtų pasveikinti šiemet gimusius mažylius ir palikti jiems jaukų prisiminimą!

 

Santuokų daugėja

Vis dėlto bene džiugiausi įvykiai skyriuje – naujų šeimų sudarymas. Per 2018 m. įregistruotos 368 santuokos ir tai yra 14 įregistruotų santuokų daugiau negu 2017 m. 213 santuokų įregistruota Civilinės metrikacijos skyriaus patalpose. 46 atvejais jaunavedžiai rinkosi tuoktuves kitose pasirinktose vietose. Apsikeisti žiedais dažniausiai jaunavedžiai rinkosi Vilnius Grand Resort viešbutį, sodybą „Svajonių fabrikas“ Kairėnų kaime, Europos parką, Karklėnų sodybą.

Vis dažniau jaunavedžiai jungtuvių ceremonijai pasirenka įvairias užsienio šalis. Per 2018 m. į apskaitą įtrauktos 57 santuokos užsienio valstybėse, o 94 poros amžiną meilę prisiekė bažnyčiose.

Jauniausios nuotakos amžius siekė 16 m., o jauniausio jaunikio – 18 m. Kad meilei amžius nesvarbus, patvirtina ir vyresnių piliečių santuokų įžadai. Vyriausiajam lemtingąjį „taip“ rajono civilinės metrikacijos skyriuje ištarusiam vyrui suėjo 78 metai, vyriausiai moteriai – 72 metai.

Vieni šventė bendro gyvenimo pradžią, kiti skyrėsi. Tačiau galima pasidžiaugti mažėjančiu santuoką nutraukiančių porų skaičiumi. Vilniaus rajone praėjusiais metais registruotos 172 ištuokos ir tai 29 santuokos nutraukimų aktais mažiau nei 2017 m. ir net 72 mažiau negu 2016 m. Pastebima tendencija, kad dažniausiai skyrėsi žmonės, kurių santuoka tetrūko 1–5 m.

 

Už suvestinių skaičių slypi ir netektys

Civilinės metrikacijos skyrius fiksuoja ne tik džiuginančius duomenis, bet ir skaudžias netektis. 2018 metais įregistruoti 1007 mirties akto įrašai. 16 mirties akto įrašų sudaryta asmenims, mirusiems užsienio valstybėse. Lyginant trejus paskutinius metus, pastebima svyruojanti tendencija, kadangi 2017 m. mirties įrašų buvo 819, o 2016 m. šis skaičius buvo didesnis negu pernai ir sudarė 1063 mirties akto įrašus.

 

Vilniaus rajono savivaldybė kviečia bei ragina naudotis rajono Civilinės metrikacijos skyriaus teikiamomis paslaugomis – registruoti savo santuoką ar kitus civilinės būklės aktus.

 

 

Shadow up