kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.


Rugsėjo 27 d. 15.00-16.30 val. Sąmoninga tėvystė. Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta. Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko pradėjimui. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas pirmaisiais vaiko auginimo metais.

Spalio 12 d. 14.00-15.30 val. Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu. Psichologė Vilma Petrikienė. Kas yra prieraišumas? Prieraišumo tipai. Kas yra prieraišioji tėvystė? Pagrindiniai prieraišiosios tėvystės principai? Kada formuojasi prieraišus santykis ir kuo tai svarbu vaiko raidai? Prieraišumo įtaka vaiko ugdymui(si).

Spalio 24 d. 15.00-16.30 val. Vaikų infekciniai susirgimai. Imunoprofilaktika. Šeimos, gydytoja. Jūratė Grigė. Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius Lietuvoje bei rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo bei profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užkrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.

Lapkričio 8 d. 15.00-16.30 val. Žindyvės abėcėlė. Vaikų ligų gydytoja Audronė Mulevičienė. Ši paskaita skirta nėščiosioms, kurios ruošiasi žindymui, ir jau pagimdžiusioms mamoms, kurios susidūrė su praktiniais klausimais. Paskaitoje aptariami dažniausiai užduodami klausimai: kaip gaminasi pienas, kaip mamos organizmas prisitaiko prie kūdikio poreikių, kaip dažnai ir ilgai rekomenduojama žindyti, kaip pasirinkti žindymo pozą, kaip žinoti, ar vaikučiui pakanka pieno, ir ką daryti susidūrus su sunkumais.

Lapkričio 22 d. 14.00-15.30 val. Moters maitinimasis nėštumo ir žindymo periodu. Gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė. Maitinimosi rekomendacijos, energijos, baltymų, vitaminų bei mikroelementų svarba tiek nėštumo, tiek žindymo laikotarpiu. Bus aptarti produktai, kurie gali neigiamai įtakoti vaisiaus vystymąsi, ar nėštumo eigą.

Gruodžio 5 d. 15.00-16.30 val. Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Cholopova. Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama kaip mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui bei nudegimo atveju.

Visos paskaitos vyks Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje, Laisvės pr. 79, 305 kabinete

Išankstinė registracija:  renginiai@vvsb.lt  (nurodykite vardą pavardę, el. pašto adresą bei telefono nr.).  Kilus klausimams galite skambinti  tel. 8 5 234 0235

Dalyvių skaičius ribotas. Visos paskaitos - nemokamos.Vilniaus visuomenės sveikatos biuro informacija

Shadow up