kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Žolinės šventės atgarsiai iš Vilniaus rajono

Rugpjūčio 15 dieną Vilniaus rajone buvo švenčiama Žolinė – Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmės.


Žolinės šventė kaip ir kasmet vyko Kalveliuose, Mickūnuose bei Mažuosiuose Lygainiuose.

Pirmadienį Kalveliuose jau 17-ąjį kartą vyko tradicine tapusi šeimos šventė „Sveika, Šventoji, Dangun Paimtoji“, kurią kasmet organizuoja Kalvelių seniūnija. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo Kalvelių parapijos klebonas kun. Jan Černiavski. Pašventinus žolelės, javus, vaisius ir daržoves parapijiečiai bei atvykę svečiai rinkosi prie seniūnijos pastato, kad kartu su šeimos nariais, draugais bei kaimynais smagiai praleisti laiką, pasiklausyti koncerto, sudalyvauti įvairiuose konkursuose bei rungtyse.

Iškilmėse dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Savivaldybės vicemeras Česlav Olševski, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Savivaldybės Tarybos nariai ir kiti. Garbūs svečiai džiaugėsi puikia švente, šilta atmosfera bei dėkojo organizatoriams už sugebėjimą kasmet pritraukti tiek daug gyventojų.

Visos šventės metu netrūko vaikų ir jaunimo ansamblių atliekamų dainų bei šokių, šiltos, aromatingos žolelių arbatos, kurią paruošė vietinė ūkininkė bei puikios nuotaikos, kuri šventės dalyvius lydėjo visą popietę.

Nuotr. L24.lt

Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmes minėjo ir Mickūnų gyventojai. Susirinkusieji bendrai maldai Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje meldėsi už savo šeimas bei išklausė verčiančio susimąstyti kun. Eduardo Kirstuko pamokslo. Šv. Mišių pabaigoje tradiciškai buvo pašventintos vaistingos laukų žolelės, gėlės, javai, vaisiai ir daržovės. Po miestelio gyventojų ir svečių palaiminimo, šventė persikėlė į Mickūnų kultūros centrą, kur visiems susirinkusiems buvo paruoštas skambių dainų ir šokių koncertas.

Šventėje dalyvavęs Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Česlav Olševski džiaugėsi, kad Vilniaus rajone nuolatos yra puoselėjamos tradicijos, kad kasmet, Mickūnų ir aplinkinių kaimų gyventojai taip gausiai susirenka paminėti Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų atlaidus. Atlaiduose taip pat dalyvavo Vilniaus rajono Tarybos narė Teresa Demeško.

Nuotr. autorius A. Vengrovska

Mažųjų Lygainių kaimas nors ir mažas, tačiau puoselėja dideles tradicijas. Per Žolinę kasmet čia susirenka aplinkinių kaimų gyventojai kartu pasidžiaugti šiųmetiniu derliumi bei linksmai praleisti dieną. Mažųjų Lygainių kaimo gyventojai rugpjūčio 15-ą dieną mini ne tik Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmes, bet tradicija tapo švęsti ir derliaus šventę. Kaip ir kasmet, padėkota ūkininkams už jų sunkų darbą, o šeimininkėms už paruoštas vaišes bei atneštas gerybes. Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst džiaugėsi, kad rado galimybę kartu su Mažųjų Lygainių gyventojais pasidžiaugti nuveiktais darbais, puoselėjamomis tradicijomis ir tiesiog pabūti kartu.