kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Pagirių „Pelėdžiukui“ skirtas tarptautinis tolerantiško darželio vardas

2012 metais Pagirių „Pelėdžiuko" vaikų darželis buvo vienas pirmųjų vaikų darželių Lietuvoje, prisijungęs prie tarptautinio projekto „Pasakyk pasauliui labas" (ang. "Say Hello to the World"), kuris vyksta ne tik Europoje, tačiau ir visame pasaulyje (pvz., Gambija, Brazilija).


 

Šio projekto organizatorius yra FINI institutas, esantis Slovėnijoje.  Projekto tikslas - kurti tolerantišką vaikų darželį, mažinant netoleranciją ir nusistovėjusius stereotipus kitų tautų, kultūrų atžvilgiu. Būtent atvirumas ir tolerancija kitoms pasaulėžiūroms yra viena iš Pagirių „Pelėdžiuko" vaikų darželio vertybių.

Projekto metu trys priešmokyklinio ugdymo vaikų grupės ir pedagogės naudodamosis šiuolaikinėmis technologijos bendravo su Slovėnijoje esančiais darželiais ir vaikais. Vaizdo pokalbių metu vaikai mokėsi užsienio kalbų žodžių, siekė pažinti savąją ir kitas kultūras, tautinius šokius ir dainas, per socialinius žaidimus ugdė toleranciją vieni kitiems, mokėsi bendradarbiauti ir priimti kitus tokius, kokie yra.

Projekto metu vaikai gilinosi į įvairias temas – vieni kitiems pristatė save, savo šeimas, darželį, miestą ir šalį. 2013 metų gegužės mėnesį, sėkmingai įgyvendinęs projektą, Pagirių „Pelėdžiuko" vaikų darželis įgijo „Tolerantiško darželio" vardą.

2014 metų birželio 4 dieną Pagirių „Pelėdžiuko” vaikų darželis kartu su FINI institutu suorganizavo tarptautinio projekto „Pasakyk pasauliui labas” pirmąjį vaizdo seminarą, kuris vyko darželyje. Jo metu projekto organizatorė Kaja Kink pristatė projektą, o vaikų darželio direktorė Edita Gujienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Danuta Gurina, Ilona Aleksaitė, Aldona Kašėtienė ir psichologė Viktorija Dereškevičienė dalijosi naudinga patirtimi, susijusia su šio projekto įgyvendimu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shadow up