kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ugnies fiesta Nemėžio vaikų lopšelyje – darželyje

Kai medžiai numeta lapus, visos daržo gerybės jau rūsiuose, o gamta tarsi užmiega, šaltais  ir tamsiais rudens vakarais mes šiltą ir mažą ugnelę uždegame mūsų širdelėse, kad ji šviestų ir šildytų mus per visą žiemą.

„Žibintų šventė“ – nauja mūsų tradicija. Tai būdas suartinti mus visus, uždegti šiltas ugneles ir pasidovanoti sau nuostabių akimirkų.


Visą savaitę vaikai darželio salėje žiūrėjo filmukus „Lioleko ir Boleko nuotykiai su ugnimi“. Grupėse gaminome žibintus, aiškinomės ugnies galią, naudą ir reikšmę mūsų gyvenime. Piešiame vašku ant popieriaus, stiklo, vandens, taip pat piešiame medžio angliukais. Į lopšelį – darželį buvome pasikvietę tikrą  gaisrininką, kuris vaikams papasakojo ir parodė savo aprangą,  įrankius, su kuriais dirba ir paaiškino, kaip reikia elgtis gaisro metu. Nes ugnis, tai ne vien šiluma ir jaukumas, bet – pavojus, nelaimė ir skausmas.

 

Kai skaičiau vaikams J. Biliūno apysaką „Laimės žiburys“ jie klausėsi sulaikę kvepavimą, todėl ir kilo mintis iš šios apysakos sukurti pasaką. „Giliukų“ grupės vaikai man pritarė. Pasaką sekėme ir vaidinome lopšelio – darželio salėje, visiems susirinkusiems  į Žibintų šventę užbaigimo vakarą. Pasakos metu, uždegėme savo žibintus, sušokome ugnies šokį, o po vakarienės, kartu su tėveliais išėjome į lauką, kur mūsų jau laukė užkurtas laužas.

Kai visų grupių vaikai, auklėtojos ir tėvelai išėjo į darželio kiemą, paleidome į dangų savo „laimės žiburėlius“ – dangaus žibintus.  Jie skriejo tyliai ir ramiai vienas šalia kito. O tėvų ir jų vaikų akyse atsispindėjo mažos ugnelės. Dar ilgai stovėjome prie ugnies, šildėme rankas, dainavome, kalbėjomės, tiesiog buvome kartu,  gerai leidome laiką, ir niekas neskubėjo namo. Kai atėjo laikas išeiti, ėjome su žibintais pasišviesdami sau kelią, tyliai, ramiai, bet su gera nuotaika ir laimingi.

Vyresnioji auklėtoja Nijolė Luščinskienė

Shadow up