kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pasienyje su Baltarusija atšaukta nepaprastoji padėtis, tebesitęsia ekstremalioji situacija

Vidurnaktį iš penktadienio į šeštadienį pasienyje su Baltarusija baigė galioti du mėnesius trukusi nepaprastoji padėtis (NP). Kartu neteko galios ir jos metu nustatytos priemonės, tarp kurių buvo draudimas (su tam tikromis išimtimis) patekti į pasienio ruožo teritoriją, kur galiojo NP (kas ypač aktualų Vilniaus rajono pasienio seniūnijoms), taip pat draudimas pakeisti gyvenamąją vietą NP laikotarpiu deklaruojant ją minėtoje teritorijoje, susirinkimų draudimas NP teritorijoje, tam tikri užsieniečių apgyvendinimo vietose esantiems ir į Lietuvą neįleistiems užsieniečiams taikyti ribojimai.


Liepos pradžioje Lietuvoje dėl masinio migrantų antplūdžio buvo paskelbta ekstremalioji situacija, kuri tebegalioja ir šiuo metu.

Nuo šeštadienio atšaukus nepaprastąją padėtį patekti į pasienio ruožą, t. y. 5 km teritoriją nuo sienos linijos, galės visi asmens tapatybės dokumentus turintys asmenys.

Į specialiais ženklais nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ), kaip ir iki nepaprastosios padėties paskelbimo, patekti galės tik tie asmenys, kurie yra ar bus įtraukti į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sudaromą asmenų sąrašą. Kitaip sakant, patekti į VSAZ, kuri nuo sienos su Baltarusija linijos tęsiasi nuo 50 metrų iki maždaug kilometro, bus galima tik kreipiantis į VSAT ir gavus tam leidimą. Draudimas patekti į pasienio juostą ir ant pasienio patrulio tako galioja kaip ir anksčiau.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir toliau užkardys neteisėtą migrantų antplūdį ir užtikrins, kad neleistinose vietose iš Baltarusijos nepatektų tokie užsieniečiai. Kaip ir iki šiol pasieniečiams tai atlikti padeda ir padės bendradarbiaujančios institucijos.

 

Pagal. VSAT informaciją

Shadow up