kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bendras siekis ir susitelkimas pateisino lūkesčius

Štai praėjo 2021-ieji. Stabtelėjome apžvelgti praėjusiuosius, kurie paliko daug įspūdžių ir gerų prisiminimų apie nuveiktus darbus, iššūkius, kurių iš tiesų buvo nemažai.


Savo išgyvenimais, patirtimis, nuveiktais darbais pasidalijo Vilniaus rajono Šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro vadovas Tomas Pileckas ir Vilniaus rajono Šeimos ir vaiko krizių centro Globos centro vadovė Marina Kizelevič.

2021 metai Globos centrams buvo tikri iššūkių metai. Kadangi, kaip institucijos, Globos centrai yra dar visiškai jauni, kiekvieni metai įneša daug patirties ir naujovių Globos centrų veikloje. Šie metai, perpildyti apribojimų, karantinų ir sunkumų sujungė Globos centrų komandą sunkiam darbui ir orientacijai į rezultatus, kaip niekada anksčiau.

Kaip teigia Globos centro vadovas Tomas Pileckas, dar metų pradžioje susiplanavę tiksliai veiklą, išpildėme savo planą su kaupu. Dėl COVID-19 apribojimų turėjome greitai reaguoti, kaip paslaugas teikianti įstaiga, ir persiorientuoti į savo veiklos viešinimą ir kontakto palaikymą elektroniniu būdu. Niekada nežinia, kur mus gali pamatyti potencialus globėjas (rūpintojas), todėl stengėmės būti matomi visur ir visada. Aktyviai bendradarbiavome ir bendradarbiaujame su spauda, televizija. Savo veiklą viešiname „Vaikai yra Vaikai. Vilniaus rajonas“ Facebook paskyroje, Instagram paskyroje, YouTube platformoje. Esame aktyvūs lokaliai ir šalies mastu, kadangi puikiai pasirodėme vasarą per globėjų savaitę, dalyvaujame Vilniaus rajono renginiuose, t. y. aplankėme 3 derliaus šventes, kurių metu kalbėjome globos ir įvaikinimo klausimais bei pateikėme rūpimus atsakymus. Be to, esame pateikę atsakymus į pagrindinius klausimus YouTube paskyroje, juk kartais paskambinti nedrąsu ar net baugu.

Globos centrų vadovai teigia, kad yra socialiai atsakingi ir stengiasi būti matomi visaip, todėl mėgsta paįvairinti paprastą atviruką sveikinimu Video formatu socialiniuose tinkluose, taip pat dalyvavo „Jerusalema“ bendrame Vilniaus rajono Globos centrų šokyje kviesdami visus į Globėjų sąskrydį Kaune. Globos centro vadovė Marina Kizelevič pasidžiaugė jau tradicija tapusia jų Šeimos ir vaiko krizių centro kasmet organizuojama švente ,,Meilė kuria šeimą. Tądien vaikų džiaugsmą išdavė jų spindinčios akys ir juokas.

Abu Vilniaus rajono Globos centrai 2021 m. skyrė ypatingą dėmesį globėjų, įtėvių, budinčių globotojų emocinei savijautai, todėl organizavo savitarpio pagalbos susitikimus, kuriuos vedė kompetentingi Globos centro specialistai.

Globos centro vadovas Tomas Pileckas pasidžiaugė, kad praėjusiais metais pirmą kartą jų Globos centre suorganizuoti savitarpio pagalbos grupių susitikimai įtėviams. Suprantama, kad įtėviai, kaip ir globėjai ar kitos šeimos turinčios vaikų, susiduria su tomis pačiomis vaikų elgesio, emocijų, motyvacijos problemomis. Kaip tik tam sukūrėme erdvę toms problemoms išsakyti, sulaukti pastiprinimo, palaikymo ar patarimo iš toje situacijoje buvusio žmogaus. Tokius susitikimus moderuoja patyrę psichologai ir Tarnybos atestuoti asmenys.

Galima pagalvoti, kaip teigia Globos centro vadovas Tomas Pileckas, kad giminaičiai, globojantys (rūpinantys) vaikus juos visada puikiai pažįsta ir žino, ko gali tikėtis, bet taip toli gražu nėra. Būtent todėl praėjusiais metais, taipogi pirmą kartą savo praktikoje, inicijavome mokymus artimiesiems giminaičiams, kurių metu paliečiamos vaiko raidos poreikių, prieraišumo, netekčių, auklėjimo ir kitos temos, teigiamai prisidedančios prie sėkmingos globos.

Abu Globos centro vadovai Tomas Pileckas ir Marina Kizelevič pasidžiaugė, kad bendradarbiavimas su kitomis institucijomis Vilniaus rajone taip pat vyksta sklandžiai. Kartu bendradarbiaujant abiem Globos centrams, dalintasi GIMK mokymų dalyviais, seniūnijų darbuotojai sėkmingai tarpininkavo organizuojant dalyvavimą derliaus šventėse, vis atsiranda rėmėjų, neliekančių nuošalyje ir produkcija ar kita forma prisidedančių prie globos ir įvaikinimo viešinimo.

Kaip teigia Globos centrų vadovai, pastebėta, kad pereitais metais buvo daugiau susidomėjusių žmonių, kurie tiesiog skambina sužinoti daugiau apie tai, ką veikiame, be įsipareigojimų, klausdami, kokia yra situacija šalyje, mūsų apylinkėje globos ir įvaikinimo prasme. Pokalbio metu pasirodo, kad žmogaus šeimoje jau yra globojamų vaikų ir jų geri norai ir ketinimai dar neužsibaigia.

Globos centro vadovas Tomas Pileckas pažymėjo, kad būsimo globėjo ir vaiko likusio be tėvų globos suporavimas yra turbūt didžiausią emocinį išgyvenimą teikianti patirtis, todėl ypatingai džiugina, kai pavyksta sėkmingai tą darbą atlikti iki galo, o globėjų ir vaikų laimės ašaros nugali visą darbą, raštus ir procesinius sunkumus. Džiugina tokie Globos centro darbo vaisiai, tai mus motyvuoja ir stumia į priekį. O eiti tikrai yra kur. Vis dar trūksta globėjų, galinčių priimti į savo šeimą tėvų globos netekusius vaikus, kurie yra vyresni ir jau nesitiki rasti naują šeimą ir naujus namus. Visada jaučiame viduje slaptą norą, kad atsiras šeima ir duos vaikui naują tikėjimą pasauliu.

Globos centro vadovė Marina Kizelevič teigia, kadangi visuomenė dar nėra tiek pakankamai linkusi domėtis globos, įvaikinimo tematika, kiek norėtųsi, todėl jau atėjusiuose naujuose metuose mūsų Globos centrų viena iš svarbiausių užduočių ir lūkesčių-skleisti gerą, šviesią žinią apie globą ir įvaikinimą, nes tikrai verta atverti savo namų duris ir savo širdį vaikui, kuriam labiausiai to reikia.

   

           

Jeigu Jus domina globos ar įvaikinimo temos, turite neatsakytų klausimų, Vilniaus rajono Globos centrai laukia Jūsų.

BĮ Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro aptarnaujamos teritorijos – Bezdonių sen., Buivydžių sen., Juodšilių sen., Kalvelių sen., Lavoriškių sen., Marijampolės sen., Mickūnų sen., Nemėžio sen., Pagirių sen., Rudaminos sen., Rukainių sen., Šatrininkų sen., Medininkų sen.

Kontaktiniai duomenys:

el. p. info@seimoskc.lt, Tel. 8 678 33 988.

https://www.seimoskc.lt/apie-globos-centra/

 

BĮ Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro aptarnaujamos teritorijos – Avižienių sen., Dūkštų sen., Maišiagalos sen., , Nemenčinės sen., Paberžės sen., Riešės sen., Sudervės sen., Sužionių sen., Zujūnų sen., Nemenčinės m.

Kontaktiniai duomenys:

el. p. info@svgc.lt, Tel. 8 682 44 719.

https://www.svgc.lt/globos-centras-2/

Shadow up