kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rukainių gimnazistų pažintis su pasieniečių tarnyba

2021 m. spalio 28 d. VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje, įsikūrusioje Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje, netrūko susidomėjusių ir ištroškusių pažinimo akių.


Vilniaus r. Rukainių gimnazijos IIG klasės mokiniai, lydimi neformaliojo švietimo mokytojos Alinos Juckevič ir gimnazijos socialinės pedagogės Jovitos Bliznikės, atvyko susipažinti su pasieniečio profesija, darbo specifika, kinologine veikla, šaudykla, kitomis tarnybinėmis patalpomis. Atvykusių gimnazistų grupę maloniai pasitiko bendruomenės pareigūnai Jolita Kuncaitienė ir Rolandas Meidus.

Profesijos pristatymo ciklą pradėjo bendruomenės pareigūnė Jolita Kuncaitienė. Pranešėja skaitė paskaitas, kurių metu pristatyta VSAT veikla ir  funkcijos, skirtingų padalinių darbo specifika. Pareigūnė paaiškino, jog pasieniečių darbas yra labai atsakingas. Mokiniams pristatymo pradžioje buvo garbė pasisveikinti ir su pačiu VSAT vadu.

Svarbu paminėti, kad bendruomenės pareigūnė ne tik pristatė specialybę, bet ir trumpai dėstė prevencinę programą. Vaikams paaiškinta, kad nepilnamečius dažnai siekiama įtraukti į nusikalstamas veikas kaip pigią” darbo jėgą, pateikė pavyzdžių, kokiais būdais nusikaltėliai tai daro, nurodė, kokios pasekmės laukia ketinančių dalyvauti tokiose veikose, skatino nesusigundyti lengvais pinigais. Apibendrindama teigė, kad gyvenimo kelią renkasi kiekvienas savarankiškai. Rinktinės atstovai kalbėjo apie teisės pažeidimų prevenciją pasienyje, su jaunimu aptartos draudžiamos veikos. Dar kartą mokiniams buvo priminta, kad jie privalo būti drausmingi ir sąžiningi, kad neužkirstų sau kelio ateityje rinkdamiesi profesiją.

Įpusėjus susitikimui, po išsamios paskaitos apie VSAT veiklą, pasieniečio specialybę, kinologiją ir prevenciją, bendruomenės pareigūnė svečiams aprodė Kinologinės veiklos skyriaus centro patalpas, mokiniams buvo pristatytas pasieniečių kinologų darbas, tarnyboje dirbančių keturkojų augintinių veislės, dešimtokai supažindinti su tarnybinių keturkojų atrankos kriterijais bei mokymų procesu. Mokiniai apžiūrėjo kiekvieno kinologo darbe naudojamą amuniciją, sužinojo, kaip darbui ruošiami tarnybiniai šunys, kad skirstomi į kategorijas, yra testuojami, tarnauja nuo 8 iki 11-os metų, padeda atlikti sienos apsaugos, sekimo, asmenų paieškos, narkotinių medžiagų ir kitas funkcijas taip prisidėdami prie pasieniečių darbo. Smalsūs dalyviai nemažai klausinėjo apie tarnybinių šunų amžiaus priežiūrą, gyvenimo sąlygas, kainas, dresavimo bei tarnybos vykdymo ypatybes.

Po teorinės medžiagos pristatymo visiems atvykusiems buvo aprodyta VSAT Vilniaus pasienio rinktinės teritorija ir jai priklausančios patalpos, šaudykla bei sraigtasparnių nusileidimo aikštelė.  Paskaita vyko laisva forma, dalyviai aktyviai diskutavo ir sužinojo daug įdomių ir naujų dalykų.

Paįvairindamas pasieniečio profesijos pristatymą, bendruomenės pareigūnas Rolandas suskirstė visus į 2 komandas ir organizavo estafetes, kurių metu gimnazistai ir jų mokytojos turėjo kuo greičiau įveikti parengtas kliūtis. Greičiausiai įveikę užduotis buvo apdovanoti - gavo atšvaitus ir buvo pagirti už vikrumą.

Išvykos dalyviai, IIG klasės mokiniai, padėkojo bendruomenės pareigūnams už smagų ir turiningą laiką, taip pat pasidalino savo įspūdžiais:

Man labai patiko išvyka. Ačiū!   A. Tumaitė

Labai patiko išvyka, nes sužinojau labai daug informacijos.   A. Kuckevič

Buvo labai įdomu. Apie šitą profesiją mąsčiau jau seniai. Išvykos metu sužinojau daugiau informacijos ir noriu dar labiau ateityje mokytis, kad tapčiau pareigūne.   L. Banevičiūtė

Labai patinka tokios išvykos.  K. Šostak

Išvyka labai patiko, ypač paskutinė pareigūnų surengta rungtis J I. Pekoriūtė

Išvyka labai patiko, nes domiuosi šia profesija ir pareigūnai labai įdomiai pateikė informaciją. K. Chodorovič

Man patiko, nes buvo įdomu.  E. Jarmolkovič

Išvyka labai patiko, nes buvo labai įdomu paklausyti apie pasieniečių profesiją. Labiausiai patiko klausytis apie kinologiją. Džiaugiuosi, kad matėme pasieniečių šunisK. Pipilevič

Man labai patiko. Sužinojau daug naujo. Buvo labai įdomu. Norėčiau dar ten nuvažiuoti. M. Gintovt

Išvyka labai patiko. Buvo labai įdomu. Nors mano tėvas pasienietis – vis tiek daug ko sužinojau. P. Survilo

Buvo labai įdomi išvyka, aš daug ką supratau ir sužinojau. Man patiko. E. Jarmolkovič

Man patiko, nes buvo daug įdomių akimirkų. Sužinojau, kaip dirba pasieniečiai. A. Žigel

Šita išvyka man patiko, buvo įdomu sužinoti apie pasieniečių darbą. M. Pipilevič

Išvyka į pasieniečių rinktinę man labai patiko. Labiausiai patiko, kai pasakojo apie kinologus ir patiko dalyvauti pareigūnų suorganizuotoje paskutinėje rungtyje. E. Semaško

Išvyka man patiko. Sužinojau daug informacijos apie pasieniečio darbą ir tai, kad yra daug pasirinkimo. Taip pat labai patiko estafetės, kuriose mes dalyvavome. G. Gaidukevič

Iš gautų atsiliepimų matyti, kad tokio pobūdžio išvykos, kur mokiniai praktiškai ir teoriškai turi galimybę susipažinti su norima profesija, yra labai naudingos ir ateityje labiau  motyvuoja renkantis profesiją. 

Visos IIG klasės vardu DĖKOJAME pareigūnams už labai įdomų ir informatyvų pristatymą apie pasieniečio profesiją.

 

II G klasė
Jovita Bliznikė, socialinė pedagogė
Alina Juckevič, neformaliojo švietimo mokytoja

Shadow up