kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla turės naują sporto salę. Rėmėjas – koncernas „Orlen“

Nauja sporto salė, 2 savaičių kelionė į Lenkiją visiems 107 mokiniams ir kostiumai vaikų liaudies šokių ansambliui „Bursztynki“ – tokias dovanas Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklai „įteikė“ vakar čia viešėjęs PKN ORLEN prezidentas Daniel Obajtek.


Vienos iš didžiausių naftos pramonės korporacijų Vidurio Europoje prezidentą į Vilniaus rajone esančią mokyklą pakvietė Čenstakavos Švč. Mergelės Marijos bažnyčios kunigas Ryszard Umański – ilgametis lenkų mokyklų Vilniaus rajone, įskaitant ir Pakenės Č. Milošo pagrindinę mokyklą, draugas.

Artimiausiu metu mokykla parengs naujos sporto salės techninį projektą, kurį finansuos PKN Orlen kartu su įmone „Orlen Lietuva“. Šokių ansambliui „Bursztynki“ kostiumai bus pasiūti dar šiemet, o mokinių viešnagei Lenkijoje greičiausiai bus pasirinktas 2022 m. vasaros laikotarpis.

Atsidėkodama svečiui už paramą, Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos direktorė Janina Novicka įteikė jam Aušros Vartų Švč. M. Marijos paveikslą.

„Norint pažinti Vilniaus kraštą, tereikia atvykti į tokią jaukią ir be galo ambicingą mokyklą, įsiklausyti į tai, ką „sako“ sienos ir didžiuotis tuo, kas esi“, – sakė kunigas Ryszard Umański.

„Jūs esate tikras pavyzdys mums. Lenkijoje mes ne visada suvokiame reikšmę to, ką turime. Jūs, savo ruožtu, didžiuojatės tuo, kad esate lenkai, demonstruojate didelį patriotiškumą“, – į tautiečius iš Pakenės kreipėsi koncerno prezidentas Daniel Obajtek.

Vilniaus rajono savivaldybės merės vardu padėkos žodžius koncerno „Orlen“ prezidentui Danieliui Obajtekui ir kun. Ryszardui Umańskiui už indėlį plėtojant švietimo infrastruktūrą Vilniaus rajone skyrė mero patarėja Beata Aleksandrovič.  Renginyje taip pat dalyvavo Lenkijos ambasados konsulė Irmina Szmalec.

 

Beje, šiandien Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos bendruomenė pristatė išleistą knygą „Šimtmečio švietimas Pakenėje“, atskleidžiančią šio krašto savitumą, mokyklos nueitus kelius ir švietimo istorijos vingius.

Būtent šioje mokykloje kartu su visa bendruomene 2021/2022 mokslo metų pradžią minėjo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

2020 m. prie Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos buvo įrengta nauja vaikų žaidimų aikštelė.

2020 m. pabaigoje Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla ir jos lenkų kalbos mokytoja Alina Savanevičienė buvo apdovanotos 26-ą kartą organizuojame konkurse „Geriausia mokykla – geriausias mokytojas“.

Švietimo sritis visada buvo ir bus viena iš prioritetinių Vilniaus rajono savivaldybės sričių.  

Pagal švietimui skirtų pinigų sumą Vilniaus rajono savivaldybė užima pirmąją vietą tarp Lietuvos rajoninių savivaldybių ir ketvirtą Lietuvoje – po didžiųjų šalies miestų.

„Mūsų rajone veikia tankiausias mokyklų tinklas su lenkų mokomąja kalba Lietuvoje. Iš 39 bendrojo lavinimo mokyklų 22 yra tik lenkų mokymo kalba, 7 – dvikalbės. Šiuo metu ugdymo įstaigas lanko 10 628 mokinių, iš jų 52,73 proc. arba 5504 mokinių ugdomi lenkų gimtąja kalba.

Vilniaus rajone veikia virš 50 liaudies kolektyvų, puoselėjančių ir propaguojančių šokių ir dainavimo tradicijas. Muziejai buvo įsteigti skatinant Vilniaus krašto tautodailininkų istoriją, kultūrą ir amatus.

Švietimas yra prioritetinė mūsų veiklos kryptis. Dedame visas pastangas, kad išlaikytume švietimo įstaigų, siūlančių mokymą gimtąja kalba, įskaitant lenkų kalbą, tinklą. Esame daugiakultūris rajonas, kuriuo labai didžiuojamės. Mes gyvename Lietuvoje ir esame ištikimi šalies piliečiai. Esame čiabuviai, šimtmečius gyvenę šiose vietovėse. Mums labai svarbu išsaugoti tai, dėl ko kovojo mūsų protėviai, būtent, kad mūsų vaikai galėtų mokytis gimtąja kalba bendrojo lavinimo mokyklose, turėtų teisę rašyti pavardes gimtosios kalbos rašyba, išsaugoti ir puoselėti savo tautos tradicijas ir kultūrą“, - sako Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. 

     


Shadow up