kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tikslinamos karantino priemonės

Nuo birželio 17 d. keičiasi karantino sąlygos susijusios su apsauginių veido kaukių dėvėjimu, kavinių ir barų darbo laiku, Galimybių pasu bei švietimu.


Apsauginių veido kaukių dėvėjimas. Leidžiama kaukių nedėvėti ne tik atlikėjams pasirodymų metu, bet ir pranešėjams, renginių vedėjams repeticijų, vaizdo, garso įrašų, transliacijų, renginių metu, kaip tarp jų ir žiūrovų ir (ar) dalyvių užtikrinamas saugus atstumas.

Viešasis maitinimas. Kavinės, barai, restoranai ir kitos maitinimo įstaigos galės nebetaikyti darbo laiko ribojimo.

Galimybių pasas. Tikslinamos sąlygos, kada asmenys gali gauti galimybių pasą:

– iki 13 savaičių (vietoje 12 savaičių) pailginamas terminas po pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;

– persirgę asmenys (kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimo rezultatu) galės gauti galimybių pasą praėjus 2 savaitėms po vienos vakcinos dozės;

persirgusiems asmenims, suėjus 210 dienų terminui, nustatomas papildomas mėnesio trukmės galimybių paso galiojimo laikotarpis, kad šie asmenys galėtų pasiskiepyti ir galimybių paso galiojimas nenutrūktų;

– antigeno testo galiojimas pratęsiamas iki 48 val. (vietoje 24 val.) PGR testai galios 72 val.

Švietimas. Nesitestuodami užbaigti mokslo metus mokyklose galės beveik visų šalies savivaldybių pradinukai ir 5-11 klasių mokiniai. Reikalavimas periodiškai atlikti mokinių ir kontaktiniu būdu dirbančių mokytojų, kitų darbuotojų profilaktinį tyrimą lieka savivaldybėse, kuriose sergamumas COVID-19 vis dar viršija 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Dabartiniais duomenimis, tai yra Utenos, Švenčionių, Ukmergės, Molėtų rajonų ir Visagino savivaldybės.

Didesnės vaikų stovyklų grupės

Neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje galės dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų. Ribojimai netaikomi, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, kurie atitinka vieną iš šių sąlygų: yra pilnai pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, persirgę ja ir nuo ligos patvirtinimo praėję ne daugiau nei 210 dienų arba yra atlikę COVID-19 tyrimą ir gavę neigiamą atsakymą (ne anksčiau nei prieš 72 valandas atlikus PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas atlikus antigeno testą). Iki šio Vyriausybės sprendimo stovyklų grupės negalėjo būti didesnės nei 15 vaikų.

Organizuojant neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei profesinio mokymo veiklas uždarose erdvėse nebelieka žmonių skaičiaus ribojimų – nuo šiol turės būti užtikrintas 10 kv. m patalpos plotas vienam asmeniui. Jei to padaryti negalima, užsiėmime gali dalyvauti ne daugiau nei vienas asmuo. Ploto vienam asmeniui reikalavimai netaikomi, jei užsiėmime dalyvauja tik Galimybių pasą, t. y. imunitetą ligai, turintys asmenys – pilnai pasiskiepiję, persirgę arba atlikę COVID-19 tyrimą ir gavę neigiamą jo atsakymą.

Visos veiklos privalo būti vykdomos užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Karantino režimas galioja iki birželio 30 d. 24 val.


 

 Parengta pagal lrv.lt ir smm.lt informaciją

 

Shadow up