kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prasidėjo IX Vilniaus rajono piligriminis žygis Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio asmenybei atminti

Šiandien, saulėtą birželio 5 d. puikiai nusiteikę piligrimai leidosi į dviejų dienų piligriminę kelionę iš Turgelių į Maišiagalą. Rytoj piligriminiame žygyje taip pat dalyvaus ir dviratininkai, kurie turės atskirą maršrutą. Tai jau 9-ąjį kartą Vilniaus rajono savivaldybės organizuojamas tikinčiųjų piligriminis žygis, skirtas pagerbti Vilniaus krašto patriarchą, šviesaus atminimo kunigą prelatą Juzefą Obrembskį. Šiemet piligrimai paminės prelato Juzefo Obrembskio 115-ąsias gimimo ir 10-ąsias mirties metines, piligrimus lydi šūkis „Tėvo širdimi“.


Atsižvelgiant į vis dar nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, šiemet, kaip ir pernai, yra ribojamas žygio dalyvių skaičius. Pėsčiųjų piligriminiame žygyje dalyvaus iki 100 dalyvių, antrąją piligrimystės dieną dalyvaus apie 35 dviratininkai, kurie turės atskirą maršrutą ir įveiks apie 100 km atstumą. Siekiant užtikrinti piligriminio žygio dalyvių saugumą, nepasiskiepiję ir neturintys imuniteto nuo COVID-19 ligos, žygio dalyviai atliko greituosius antigenų testus.

Pirmos dienos piligrimų pėsčiųjų kelias tradiciškai prasidėjo nuo šv. Mišių Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kurias celebravo Vilniaus Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos kunigas Viktor Kudriašov kartu su Vilniaus ir Šalčininkų rajonų parapijų dvasininkais. Visi atvykę piligrimai prašė Dievo malonės ir užtarimo bei ištvermės keliones metu. „Priimkite piligrimystės tradicijas ir pažinkite šios didžios asmenybės, prelato Juzefo Obrembskio, istoriją. Šios piligriminės kelionės metu padėkokite už tikėjimą, šį žygį pradėkite su atvira ir kupina laimės bei tikėjimo širdimi“, – į tikinčiuosius šv. Mišių metu kreipėsi kunigas Viktor Kudriašov.

Mišiose dalyvavusi ir kartu su piligrimais startavusi žygio iniciatorė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst padėkojo dvasininkams ir visiems dalyviams už dalyvavimą bei palinkėjo sėkmės ir dvasinės stiprybės ilgoje kelionėje. „Visus nuoširdžiai sveikinu ir džiaugiuosi, kad vėl galime sugrįžti į normalų gyvenimą. Tikiu, kad kam dar neteko pažinti kunigo prelato Juzefo Obrembskio asmenybės ir jo istorijos, tai pavyks padaryti šios piligriminės kelionės metu. Taip pat šiemet minėdami 12-us Kristaus karaliaus intronizacijos akto pasirašymo Vilniaus rajone metus, susipažinsite su šio įvykio prasme ir idėja. Dėkoju visiems prisidėjusiems prie tradicija tapusio piligriminio žygio organizavimo. Jaunimui linkiu būti budriems ir atidiems. Nepaisant atliktų testų, būkite atsargūs, paisykite visų rekomendacijų ir atsargumo priemonių, saugokite savo ir kitų sveikatą“, – linkėdama saugaus ir nuoširdaus piligriminio žygio, savo padėką dalyviams bei organizatoriams išreiškė merė M. Rekst.

Piligriminiame žygyje taip pat dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski, Tarybos nariai, administracijos darbuotojai, dvasininkai, Vilniaus rajono švietimo, kultūros ir kitų įstaigų auklėtiniai, jaunimas ir kt.

Per 2 dienas pėsčiomis dalyviai įveiks virš 30 km atstumą – nuo Turgelių iki Maišiagalos. Visi žygio dalyviai laikysis nustatytų saugumo reikalavimų.

Šiandien piligrimai žygiuos iki Rudaminos, kur dalyvaus šv. Mišiose Švč. Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčioje.

Rytoj, birželio 6 d., susijungę bendroje maldoje žygio dalyviai išvyks iš Sudervės Švč. Trejybės bažnyčios ir keliaus į Maišiagalą. Vainikuojant piligriminę kelionę Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje 11.00 val. bus aukojamos šv. Mišios. Žygio dalyviai taip pat aplankys Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejų, kur taip pat bus pagerbta šviesaus dvasininko atmintis.

Birželio 6 d., 8.00 val. iš Turgelių taip pat pajudės dviratininkai, kurie turės atskirą 100 km maršrutą. Žygio metu dviratininkai turės 6 sustojimus – prie Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios ir Naujosios Vilnios Švč. M. Marijos Taikos Karalienės bažnyčios (čia 10.00 val. bus aukojamos šv. Mišios), Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijos, Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir Pikeliškių dvaro, o paskutinis sustojimas bus prie Maišiagalos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios.

 


 Nuotr. vrsa.lt

Shadow up