kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tėvo dienos išvakarėse Prezidentas apdovanojo tėvus ir globėjus – tarp pagerbtų ir 2 Vilniaus rajono gyventojai

Šiandien, birželio 4 d., Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmą kartą Tėvo dienos išvakarėse ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tėvus ir globėjus. Tarp apdovanotų 12 tėvų ir globėjų yra ir 2 Vilniaus rajono gyventojai: Vladyslav Bortkevič ir Jaroslav Milevskij.


Prezidento iniciatyva pernai buvo priimtos Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisos tam, kad valstybė galėtų išreikšti padėką ir pagarbą už nuopelnus auginant ir ugdant vaikus ne tik mamoms, bet ir tėčiams.

Už nuopelnus tėvystei ir globai, už atsakingumą, pasiaukojimą, įkvepiantį pavyzdį savo bendruomenei ir visai visuomenei, šalies vadovas apdovanojo 12 tėvų ir globėjų. Tarp jų apdovanoti ir 2 Vilniaus rajone gyvenantys tėčiai: 7 vaikų tėvas, Vilniaus rajone Nemėžio seniūnijoje gyvenantis ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijoje dirbantis Vladyslav Bortkevič bei Juodšilių seniūnijoje gyvenantis ir sūnų auginantis Jaroslav Milevskij.

Apdovanotųjų gyvenimo istorijos, dažnai kupinos dramatiškų išbandymų, moko, kad be mylinčių tėvų indėlio neįmanoma saugi ir sveika, ugdanti ir įgalinanti aplinka šeimoje. Prezidentas apdovanojo ir tuos, kurie ėmėsi globoti ar įsivaikinti ir savo rūpesčiu apglėbti vaikus, dėl vienų ar kitų priežasčių netekusius ar negavusius savo biologinių tėvų meilės. Taip pat ir tuos tėvus ir įtėvius, kurie augina ir globoja vaikus su negalia. Pasak Prezidento, šis sprendimas vertas didžiausios padėkos, nes dažnai yra tikro pasiaukojimo ir atsakingo pilietiškumo pavyzdys.

Praeitais metais prezidentas už pavyzdingą tėvystę apdovanojo 18 tėvų ir globėjų. Tarp jų taip pat buvo pagerbti Vladyslav Bortkevič ir Jaroslav Milevskij.

Vladyslav Bortkevič kartu su Prezidentu
(nuotr. Robertas Dačkus/Lrp.lt)

Jaroslav Milevskij kartu su savo šeima, Prezidentu ir
šalies Pirmąja Ponia (nuotr. Robertas Dačkus/Lrp.lt)


 

Parengta pagal www.lrp.lt ir vrsa.lt informaciją
Nuotr. Robertas Dačkus/Lrp.lt

 

Shadow up