kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vėlinių diena – proga prisiminti ir pagerbti išėjusius

Kasmet prieš Visų Šventųjų ir Vėlinių (Mirusiųjų atminimo) dienas, spalio paskutinėmis dienomis Vilniaus rajono savivaldybės atstovai, pagerbdami mirusiųjų atminimą, aplanko iškilių visuomenės veikėjų, karo metais žuvusiųjų karių ir civilių kapus, esančius Vilniaus rajone. Šių metų lapkričio šventinės dienos kiek kitokios sutinkame jas karantino režimu. Stengiantis saugoti savo ir aplinkinių sveikatą bei parodyti deramą pavyzdį, šiemet kapai buvo lankomi iš anksto, stengiantis nesibūriuoti ir išlaikant visus epidemiologinius reikalavimus.


Spalio 29 d. atminimo žvakės buvo uždegtos Maišiagalos kapinėse. Vilniaus rajono mero patarėjos Alina Tunkevič ir Danutė Jancevič aplankė Vilniaus krašto patriarcho a. a. kun. prelato Juzefo Obrembskio bei I-ojo Pasaulinio karo metu žuvusiųjų karių kapus. Kartu mirusiųjų atminimą pagerbė Maišiagalos seniūnas Andžej Adomaitis, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos, Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejaus darbuotojai bei Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio bendruomenė, Tradicinių amatų centro atstovai.

Žvakės buvo uždegtos ir karo tremtiniams bei Lenkijos kariams, žuvusiems kovoje su bolševikais 1919-1921 m. pagerbti, prie atminimo kapų Paberžėje. Minint karo aukas, bendroje maldoje dalyvavo Paberžės seniūnas Voitech Drozd. Taip pat aplankyti ir 1944-aisiais žuvusių civilių kapus Glitiškių kaime.

Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski kartu su seniūnijos darbuotojais aplankė bei uždegė atminimo žvakes Armijos Krajovos kariams, palaidotiems Nemenčinės miesto seniūnijos kapinėse.

Vilniaus krašto etnografinio muziejaus darbuotojai kartu su Vilniaus rajono tarybos nariu Stanislavu Adomaitis ir Zujūnų seniūnu Miroslavu Gajevskiu lankė bei žvakes uždegė ant kapų Glitiškėse, Sužionyse, Eitminiškėse, Buivydžiuose, Balingrade ir Šventininkuose.

Spalio 30 d. Vilniaus rajono delegacija lankėsi Medininkų seniūnijoje ir uždegė žvakes prie Medininkų žudynių memorialo žudynių aukoms pagerbti. Taip pat aplankyti bei malda pagerbti Medininkų kapinėse palaidoti Tarybos nariai, 1944 m. žuvusieji Armijos Krajovos kariai. Tylia malda prie Medininkų Katynės kryžiaus pagerbtos 1940 m. Katynės žudynių aukos. Čia 1990 m. atvežta ir palaidota urna su žeme iš tragiškos žudynių vietos.

Bendra malda kartu su Marijampolio seniūnu Andreju Žabelovič pagerbti Piktakonių k. kapinėse palaidoti Armijos Krajovos kariai. Taip pat uždegta žvakė prie Bagušių k. 2004 m. liepos 16 d. įrengto paminklo, skirto pagerbti Armijos Krajovos karius. Bagušių k. įrengtame paminkle įstatyta kapsulė su žeme iš Katynės, kurią parsivežė Vilniaus rajono savivaldybės delegacija.

Dėkojame Vilniaus rajono seniūnijoms, švietimo ir kultūros įstaigoms bei vietos gyventojams, pasirūpinusiems apleistų kapaviečių sutvarkymu.

Visų šventųjų ir Vėlinių dienos labai svarbios. Tai metas prisiminti ir palydėti malda tuos, kurie buvo mums artimi ir brangūs. Tenka pripažinti, kad šiemet siaučiantis koronavirusas verčia koreguoti mums įprastą gyvenimo ritmą, riboti socialinius kontaktus ir laikytis karantino režimo nurodymų. Dar prieš šventes, kreipdamasi į Vilniaus rajono gyventojus merė Marija Rekst, prašė visų laikytis būtinųjų saugumo reikalavimų.

„Artėjant Visų šventųjų ir Vėlinių dienoms taip pat nepamirškime saugumo reikalavimų. Siekiant išvengti susibūrimų, raginu gyventojus planuoti savo laiką ir pagal galimybę artimųjų kapus tvarkyti ir aplankyti iš anksto arba po švenčių. Suprantama, kad Vėlinės – tai svarbus mums visiems laikas, skirtas pagerbti ir prisiminti mums artimus išėjusius anapilin žmones, tačiau nepamirškime saugoti save ir kitus. Atsisakykime giminių susitikimų, kad svarbios mirusiųjų atminimo ir pagerbimo dienos netaptų koronaviruso plitimo priežastimi. Praleiskime šias šventes ramiai bei saugiai“, ragino M. Rekst.

Taip pat artėjant Visų Šventųjų ir Vėlinių dienom VPK Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai prašo ir įspėja gyventojus būti budriems bei saugoti save ir savo turtą. Prieššventinėmis ir šventinėmis dienomis padaugėja vagysčių atvejų, viešosios tvarkos pažeidimų, todėl svarbu nepalikti atrakintų automobilio durų, atidarytų langų, stoglangių bei matomoje vietoje rankinių, mobilių telefonų, dokumentų ar kitų vertingų daiktų. Raginame visus rajono gyventojus bei svečius, vyksiančius aplankyti savo artimųjų kapų, išlikti budriems, atkreipti dėmesį į eismo tvarkos pasikeitimus ir laikytis tvarkos bei rimties.


     
     
     

Nuotr. Marijan Dzvinel, Genadij Fedorovič, VRSA ir Lietuvos policija

Shadow up