kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono ūkininkų parodos atidarymas ir edukacinis užsiėmimas „Duonos medis iš šiaudų“ Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre

„Juk žemės ūkis – tai duona. Ši duona, iš kurios gyvena žmogus.
Jis negyvena vien iš duonos, tačiau, tam, kad žmogus gyventų, jis turi turėti duonos“.

Šv. Jonas Paulius II

Derliaus šventė yra viena svarbiausių ir gražiausių kiekvieno ūkininko dienų metuose. Tai džiaugsmas ir atsipalaidavimas po sunkaus darbo. Daugeliui žmonių sunku įvertinti ūkininko darbą. Jie pamiršta, kad žmogaus saugumas pirmiausia yra susijęs su maisto užtikrinimu. Ūkininko darbas vis dar yra žmogaus egzistavimo pagrindas, niekas negali to paneigti. Būtent mūsų ūkininkų dėka duona kasdien patiekiama ant mūsų stalų. Todėl jiems reikia padėkoti už jų sunkų darbą, kuris priklauso nuo oro užgaidų. Ūkininkai nusipelno ypatingos padėkos ir pagarbos.


Koronaviruso pandemijos akivaizdoje tradicinė Vilniaus rajono derliaus šventė įgavo naują formą. Tai nėra didelės derliaus mugės ar šurmulingos šventės, kurios buvo organizuojamos iki šiol. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras nusprendė kitaip pagerbti rajono ūkininkus.

Spalio 28 d., pirmadienį, RDKC pakvietė visus į iškilmingą Vilniaus rajono ūkininkų parodos atidarymą. Šioje parodoje dalyvavo ūkininkai iš Šumsko, Avižienių, Savičiūnų, Marijampolio, Kalvelių, Pagirių ir Keturiasdešimt Totorių kaimų.

Po parodos atidarymo vyko edukacinis užsiėmimas „Duonos medis iš šiaudų“, kuriam vadovavo tautodailininkė, keramikos meistrė ir žolininkė Margarita Čekolis. Šio užsiėmimo metu Margarita Čekolis kalbėjo apie įvairių rūšių grūdų simboliką. Edukacinės veiklos dalyviai taip pat sužinojo, kas yra „Duonos medis“. „Duonos medis“ tai pat turi savo simboliką.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras padėkojo visiems Vilniaus rajono ūkininkams už didžiulį triūsą, gerą darbą ir garbingą poziciją, nepaisant daugybės sunkumų ir iššūkių. Reikėtų prisiminti, kad tik su meile puoselėjama žemė yra dosni maitintoja. Mūsų ūkininkai nuoširdžiai myli žemę, kurioje dirba.

 

Andžej Aškelovič

 

Shadow up