kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybėje lankėsi Erasmus+ projekto „Inkubatorius būsimiems Europos verslininkams“ dalyviai

Šiandien, gruodžio 4 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Erasmus+ projekto „Inkubatorius būsimiems Europos verslininkams“ (angl. „Incubator for Future European Entrepreneurs“) dalyviais.


Erasmus+ projekto „Inkubatorius busimiems Europos verslininkams“ tikslas – verslumo ir savanorystės skatinimas jaunimo tarpe. Antrus metus Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos mokiniai mokosi verslo pagrindų iš verslo lyderių, universiteto dėstytojų bei vietos verslininkų.

Į Savivaldybės salę susirinko visas būrys atvykusių projekto jaunuolių ir jų koordinatorių iš Lenkijos, Graikijos, Portugalijos, Rumunijos ir Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos. Iš viso susitikime dalyvavo net 42 jaunuoliai, 5 projekto koordinatoriai bei 2 mokytojos iš Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos. Susitikime taip pat dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen kartu su vyr. specialiste Nijola Ragucka ir atstovė iš UAB „Altas“.

Visus gausiai susirinkusius pasveikino Vilniaus rajono merė Marija Rekst, kuri trumpai papasakojo apie Vilniaus rajoną. „Džiaugiamės, kad mūsų Vilniaus rajonas išsiskiria savo daugiakultūriškumu ir daugiatautiškumu. Mes visi puikiai sugyvename po vienu stogu: lenkai, lietuviai, rusai, baltarusiai, totoriai ir kitų tautybių gyventojai. Visų čia gyvenančių tautų kultūros bei puoselėjamos tradicijos labai praturtina mūsų Vilniaus rajoną“, – sakė merė. Merė taip pat pasidžiaugė Vilniaus rajono mokinių aktyvumu, dalyvavimu įvairiuose projektuose, kurie leidžia pažinti kitas kultūras, įgyti gerosios patirties ir susirasti draugų. Padėkota ir projekto organizatoriams, įteikiant simbolines dovanėles. 

Prie sveikinimų prisidėjo ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, kuris pasidžiaugė, kad Vilniaus rajono jaunuoliai išnaudoja visas galimybes susipažinti su verslumu, praplėsti savo akiratį bei įgyti naujų žinių.

Atvykusiems svečiams Savivaldybės administracijos Biudžeto planavimo skyriaus vyr. specialistė Danutė Šidlauskienė papasakojo apie Savivaldybės biudžeto formavimą, vykdymą bei prioritetines sritis, kurios akcentuojamos formuojant Vilniaus rajono savivaldybės biudžetą. Pristatytos ir Vilniaus rajono investicijos. Investicijų skyriaus vedėja Dorota Korvin-Piotrovska susirinkusiems papasakojo apie įgyvendinamų projektų eigą bei pristatė ryškiausius įgyvendintus projektus Vilniaus rajone – socialines bei sveikatos paslaugų įstaigas, sporto aikštynus, žaidimų aikšteles, infrastruktūrą, viešųjų erdvių sutvarkymą ir kt.

Įdomų pranešimą apie verslą skaitė atvykusi UAB „Altas“ atstovė, kuri visiems papasakojo apie UAB „Altas“ – vienos didžiausių mini ir midi autobusų inžinerijos ir gamybos įmonių Europoje veiklą.

Po visų pranešimų susirinkusieji suskubo padaryti bendrą nuotrauką, o projekto dalyviai kartu su atvykusiais svečiais su nekantrumu išvyko į suplanuotas ekskursijas.

 

Įgyvendinant projektą dalyviai organizuoja labdaros akcijas, padedant žmonėms patekusiems i sunkią gyvenimo situaciją. Vieni iš ryškiausių gerumo pavyzdžių – akcijos metu „Gerumo per daug nebūna“ padėta šeimai nukentėjusiai nuo gaisro, „Gerojo lašelio“ dieną buvo renkamos aukos Lietuvos vaikų vėžio asociacijai „Paguoda“ ir sunkia liga sergančiam berniukui. Per Užgavėnes savanoriai paruošė specialią programą Vilniaus rajono Nemenčinės palaikomojo gydymo ligoninėje bei Neįgaliųjų dienos užimtumo centre. Projekto savanoriai taip pat rūpinasi gamta dalyvaudami „Darom“ akcijose. Kiekvienais metais dalyvauja Kaziuko mugėje. Tęsdami savo darbus gruodžio 6 d. projekto savanoriai organizuoja užsienio šalių bei Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos mokinių kartu pagamintų kalėdinių suvenyrų pardavimą, o surinktos lėšos bus skirtos Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospiso Vilniuje reikmėms.

Shadow up