kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šiaurės šalių literatūros savaitė Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekoje

Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekoje lapkričio mėn. vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė. Pirmą dieną į svečius atvyko Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos 5 klasės mokiniai su savo mokytoja Ana Atkinskaja ir bibliotekininke Tamara Kazbekova, taip pat mūsų gimnazijos 3 klasės mokiniai su mokytoja Margarita Petruliene.


Renginio metu Rudaminos F. Ruščico gimnazijos bibliotekininkė trumpai papasakojo apie rašytojos A. Lindgren biografiją ir kūrybą. Po to mokiniai klausėsi Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekininkės Marijos Giedrienės skaitomos ištraukos „Pepė švenčia gimimo dieną“ iš Astridos Lindgren knygos ,,Pepė Ilgakojinė“ ir aktyviai atsakinėjo į jiems pateiktus viktorinos klausimus.

Mokytoja Margarita Petrulienė papasakojo apie Vimerbiu miestelį, esantį pietų Švedijoje, kuriame įkurtas „Astridos Lindgren pasaulis“. Čia vaikų laukia kelionė po rašytojos Astridos Lindgren knygas ir jų herojų pasaulius. Žiūrėdami nuotraukas mokiniai atpažino pagrindinius rašytojos knygų veikėjus.

Kitomis dienomis bibliotekoje apsilankė 1-2 klasių mokiniai. Jie taip pat klausėsi ištraukos „Pepė švenčia gimimo dieną“, atsakinėjo į viktorinos klausimus, žaidė žaidimą ,,Nenuženk ant grindų“ bei žiūrėjo ištraukas iš animacinio filmo ,,Pepė Ilgakojinė“.

Mokiniams labai patiko šie susitikimai. Daugelis iš jų susidomėjo rašytojos kūryba ir dažniau ėmė lankytis bibliotekoje.


Bibliotekininkė Marija Giedrienė 

Shadow up